Asosiy faoliyat uchun tender o‘tkazish bo‘yicha tovarlar (ishlar, xizmatlar) sotib olish bo‘yicha xaridlar komissiyasining tarkibi
Komissiya raisi:
1. Boshqaruv raisining tijorat masalalari bo‘yicha o‘rinbosari v.b. - Achilov Murodbek Maxmadjanovich
Komissiya raisining o‘rinbosari:
2. Boshqaruv raisining birinchi o‘rinbosari v.b. – bosh muhandis - Larionov Sergey Vladimirovich
Komissiya a'zolari:
3. Bosh muhandis o‘rinbosari (yo‘nalish bo‘yicha):
- Bosh muhandisning kon ishlari bo‘yicha o‘rinbosari - Orudjov Uzeir Saleg-Ogli
- Bosh muhandisning mehnat muhofazasi va sanoat xavfsizligi bo‘yicha o‘rinbosari v.b. - MM va SX bo‘limi boshlig‘i - Jo'raev Shuhrat Turaevich
- Bosh muhandisning fan bo‘yicha o‘rinbosari - Hasanov Abdirashid Solievich
- Bosh muhandisning ishlab chiqarish bo‘yicha o‘rinbosari v.b. - Kulmanbetov Erjan Qurbonalievich
- Bosh muhandisning texonologiyalar bo‘yicha o‘rinbosari – texnik bo‘lim boshlig‘i - Saynazarov Abduqahhor Matibragimovich.
4. Bosh mexanik - Raxmatullin Ruslan Anvarovich
5. Bosh energetik - Ablyaev Uzeir Irfanovich
6. Bosh hisobchi - Ten Natalya Konstantinovna
7. Tarkibiy bo‘linmalar rahbarlari (yo‘nalish bo‘yicha)
“Olmaliq KMK“ AJ investitsiya loyihalari doirasida tovarlar (ishlar, xizmatlar) sotib olish bo‘yicha komissiya tarkibi va boshqa obyektlar tenderlar uchun qurilish obyektlari manzilli ro‘yxati
1. Boshqaruv raisining birinchi o‘rinbosari v.b. – bosh muhandis - Larionov Sergey Vladimirovich
Komissiya raisi o‘rinbosari:
2. Boshqaruv raisining istiqbolli riqojlanish va investitsiyalar bo‘yicha o‘rinbosari - Ishmuhamedov Zohidjon Baxtiyorovich
3. Boshqaruv raisining transport va logistika bo‘yicha o‘rinbosari v.b. - Sanaqulov Rustambek Burxanovich
4. Boshqaruv raisining raqamlashtirish bo‘yicha o‘rinbosari v.b. - Nadirov Agzam Abdumalikovich
5. Boshqaruv raisining tijorat masalalari bo‘yicha o‘rinbosari v.b. - Achilov Murodbek Maxmadjanovich
6. Bosh muhandisning ishlab chiqarish bo‘yicha o‘rinbosari v.b. - Kulmanbetov Erjan Qurbonalievich
7. Bosh muhandisning konchilik ishlari bo‘yicha o‘rinbosari/texnologiyalar/ xavfsizlik texnikasi/fan/(tegishliligi bo‘yicha)
8. Bosh energetik - Ablyayev Uzeir Irfanovich
9. Bosh mexanik - Raxmatullin Ruslan Anvarovich
10. IChAB boshliq v.b. - Irismetov Valiyor Zaxirjonovich
“Olmaliq KMK” AJning Avtotransport, temir yo‘l transporti va axborot texnologiyalari bo‘yicha ishlab chiqarish faoliyati bilan bog‘liq tovarlar (ishlar, xizmatlar)ni sotib olish bo‘yicha komissiya tarkibi
2. Boshqaruv raisining transport va logistika bo‘yicha o‘rinbosari v.b. - Sanaqulov Rustambek Burxanovich
3. Boshqaruv raisining raqamlashtirish bo‘yicha o‘rinbosari v.b. - Nadirov Agzam Abdumalikovich
4. Avtotransport va logistika bo‘limi boshlig‘i - Xoliqov Mashrab Qayumovich/Temiryo‘l transporti va logistikasi bo‘limi boshlig‘i - Mavlyankulov Umar Irgashovich
5. MTTB boshlig‘i v.b. - Yuldashev Bahodir Baxtiyarovich
6. Tovar bozorlari konyunkturalarini o‘rganish bo‘yicha bo‘lim boshlig‘i v.b- Yuldashev Azizjon Alimdjanovich
“Olmaliq KMK” AJ investitsiya loyihalari doirasida tovarlar, ishlar, xizmatlarni sotib olish va boshqa obyektlar qurilish loyihalarining manzilli ro‘yxatini eng yaxshi taklifni tanlab olish yo‘li bo‘yicha komissiya tarkibi
1. Boshqaruv raisining istiqbolli rivojlanish va investitsiyalar bo‘yicha o‘rinbosari - Ishmuhamedov Zohidjon Baxtiyorovich
2. Bosh muhandis o‘rinbosari( yo‘nalish bo‘yicha):
- Bosh muhandisning mehnat muhofazasi va sanoat xavfsizligi bo‘yicha o‘rinbosari v.b. - MM va SX bo‘limi boshlig‘i - Jo'rayev Shuhrat Turaevich
- Bosh muhandisning fan bo‘yicha o‘rinbosari - Hasanov Abdirashid Soliyevich
- Bosh muhandisning texonologiyalar bo‘yicha o‘rinbosari – texnik bo‘lim boshlig‘i - Saynazarov Abdukahhor Matibragimovich.
Kombinat Bosh mutaxassisi (yo‘nalishi bo‘yicha)
3. KQB boshlig‘i v.b. - Rasulov Komiljon Ismoilovich
4. Bosh hisobchi - Ten Natalya Konstantinovna
5. Tovar bozorlari kon'yukturalarini o‘rganish bo‘yicha bo‘lim boshlig‘i v.b. - Yuldashev Azizjon Alimdjanovich
“Olmaliq KMK” AJ faoliyatida ishlab chiqarish bilan bog‘liq tovarlar (ishlar, xizmatlar)ni sotib olish bo‘yicha komissiya tarkibi
1. Boshqaruv raisining tijorat masalalari bo‘yicha o‘rinbosari v.b. - Achilov Murodbek Maxmadjanovich
2. Bosh muhandis o‘rinbosari (yo‘nalish bo‘yicha):
- Bosh muhandisning kon ishlari bo‘yicha o‘rinbosari - Orudjov Uzeir Saleg Ogli
3. MTTB boshlig‘i v.b. - Yuldashev Bahodir Baxtiyarovich
4. Tovar bozorlari konyunkturalarini o‘rganish bo‘yicha bo‘lim boshlig‘i v.b.- Yuldashev Azizjon Alimdjanovich
5. Kombinat Bosh mutaxassisi (yo‘nalish bo‘yicha)
6. Tarkibiy bo‘linmalari rahbarlari
7. Tarkibiy bo‘linmalari bosh mutaxassislari
“Olmaliq KMK” AJ ijtimoiy, ma'muriy va iqtisodiy masalalarni hal etish bilan bog‘liq tovarlar, ishlar, xizmatlarni sotib olish bo‘yicha komissiya tarkibi
2. Boshqaruv raisining xodimlari va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari v.b. - Shermatov Sa'di Baxtiyarovich
3. Xodimlari bilan ishlash bo‘yicha xizmat boshlig‘i- Do‘simbetov Shavkat Ibragimovich/Ijtimoiy bo‘lim boshlig‘i - Abdullayev Ilhom Izzattullaevich
5. Tovar bozorlari konyunkturalarini o‘rganish bo‘yicha bo‘lim boshlig‘i v.b - Yuldashev Azizjon Alimdjanovich
6. Ijtimoiy obyektlar boshqarmasi boshlig‘i - Tagirova Saviya Faxridinovna
Olmaliq KMK AJ moliyaviy (shu jumladan sug‘urta, audit) masalalarini hal etish bilan bog‘liq tovarlar, ishlar, xizmatlarni sotib olish bo‘yicha komissiya tarkibi
2. Boshqaruv raisining iqtisodiyot, moliya va transformatsiya bo‘yicha o‘rinbosari - Xamidova Feruza Rustamovna
3. Bosh hisobchi - Ten Natalya Konstantinovna
4. G‘aznachilik va moliya xizmati boshlig‘i – Sxay Viktoriya Aleksandrovna
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 5-fevraldagi 55-sonli qarori talablariga muvofiq milliy valyutada qurilish-montaj ishlarini xarid qilish bo‘yicha komissiya tarkibi
1. Boshqaruv raisining istiqbolli riqojlanish va investitsiyalar bo‘yicha o‘rinbosari - Ishmuhamedov Zohidjon Baxtiyorovich
2. Bosh muhandisning o‘rinbosari(yo‘nalishlari bo‘yicha):
- Bosh muhandisning texonologiyalar bo‘yicha o‘rinbosari – Texnik bo‘lim boshlig‘i - Saynazarov Abduqahhor Matibragimovich.
5. Bosh mutaxassis (yo‘nalishlar bo‘yicha)
6. Monopoliyaga qarshi kurashish qo‘mitasining  vakolatli vakili
7. Davlat qo‘mitasidan vakolatli vakili
8. O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligidan vakolatli vakil

Состав закупочной комиссии по закупке товаров (работ, услуг) по основной деятельности для проведения тендера
Председатель комиссии:
1. Заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по коммерции, закупкам и локализации - Исмайилов Камол Баходирович
Заместитель председателя комиссии:
2. И.о. заместителя председателя правления АО «Алмалыкский ГМК»- главного инженера - Ларионов Сергей Владимирович
Члены комиссии:
3. По направлению:
- Начальник департамента ресурсов и горных работ АО «Алмалыкский ГМК» - Оруджов Узеир Салег-Оглы
- Начальник отдела по охране труда и промышленной безопасности АО «Алмалыкский ГМК» - Жураев Шухрат Тураевич
- Начальник департамента по науке и инновациям Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК»
- Начальник департамента по производству Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Кульманбетов Ержан Курбаналиевич
- Начальник технологического департамента Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Сайназаров Абдукаххор Матибрагимович.
4. Главный механик Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Азизов Анваржон Абдурашидович
5. Главный энергетик Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Дустметов Давран Саидахметович
6. Главный бухгалтер Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Тухсанов Хамза Ахтамович
7. Руководители структурных подразделений АО «Алмалыкский ГМК»
Состав комиссии по закупке товаров (работ, услуг) в рамках инвестиционных проектов АО «Алмалыкский ГМК» и прочих объектов Адресного списка строек для тендеров
1. И.о. заместителя председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» - главного инженера - Ларионов Сергей Владимирович
2. Заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по инвестициям - Уразаев Тимур Рустамович
3. Директор департамента транспорта и логистики Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Санакулов Рустамбек Бурханович
4. Директор департамента по цифровизации Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК»
5. Заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по коммерции, закупкам и локализации - Исмайилов Камол Баходирович
6. И.о. директора Центрального ремонтно-механический завод АО «Алмалыкский ГМК» - Сартибоев Дилшод Юлбарсович
7. Начальник по горным работам/технологии/ технике безопасности/науке (по принадлежности)
8. Главный энергетик Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Дустметов Давран Саидахметович
9. Главный механик Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Азизов Анваржон Абдурашидович
Состав комиссии по закупке товаров (работ, услуг), связанных с производственной деятельностью АО «Алмалыкский ГМК» в части автотранспорта, железнодорожного транспорта и информационных технологий
2. Директор департамента транспорта и логистики Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Санакулов Рустамбек Бурханович
3. Директор департамента по цифровизации Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК»
4. Начальник отдела автотранспорта и логистики Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Мусеев Руслан Кадирович/Начальник отдела железнодорожного транспорта и логистики Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Мавлянкулов Умар Иргашович
5. И.о. начальника Управление материально-технического снабжения АО «Алмалыкский ГМК» - Юлдашев Баходир Бахтиярович
6. Начальник отдела по изучению конъюнктуры товарных рынков Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» АО «Алмалыкский ГМК» - Юлдашев Азизжон Алимджанович
Состав комиссии по закупке товаров, работ, услуг в рамках инвестиционных проектов АО «Алмалыкский ГМК» и прочих объектов Адресного списка строек путём проведения отбора наилучшего предложения
1. Заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по инвестициям - Уразаев Тимур Рустамович
2. По направлению:
- Начальник отдела по охране труда и промышленной безопасности Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Жураев Шухрат Тураевич
- Начальник департамента по производству Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Кульманбетов Ержан Курбаналиевич
- Главный специалист комбината (по направлению)
3. Начальник Управление капитального строительства АО «Алмалыкский ГМК»
4. Главный бухгалтер Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Тухсанов Хамза Ахтамович
5. Начальник отдела по изучению конъюнктуры товарных рынков Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Юлдашев Азизжон Алимджанович
Состав комиссии по закупке товаров (работ, услуг), связанных с производственной деятельностью АО «Алмалыкский ГМК»
- Начальник отдела по охране труда и промышленной безопасности Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Жураев Шухрат Тураевич
3. И.о.начальника Управление материально-технического снабжения АО «Алмалыкский ГМК» - Юлдашев Баходир Бахтиярович
4. Начальник отдела по изучению конъюнктуры товарных рынков Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Юлдашев Азизжон Алимджанович
5. Главный специалист комбината (по направлению)
6. Руководители структурных подразделений АО «Алмалыкский ГМК»
7. Главные специалисты структурных подразделений АО «Алмалыкский ГМК»
Состав комиссии по закупке товаров, работ, услуг, связанных с решением социально-бытовых, административно-хозяйственных вопросов АО «Алмалыкский ГМК»
2. И.о. заместителя председателя правления по персоналу и социальным вопросам - Шерматов Саъди Бахтиярович
3. Начальник департамента человеческих ресурсов (HR) Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Дусимбетов Шавкат Ибрагимович/Начальник департамента административных социальных работ - Абдуллаев Ильхом Иззаттуллаевич
5. Начальник управление социальных объектов АО «Алмалыкский ГМК» – Тагирова Севия Фахридиновна
Состав комиссии по закупке товаров, работ, услуг, связанных с решением финансовых, (в т.ч. страхования, аудита) вопросов АО «Алмалыкский ГМК»
2. Первый заместитель председателя правления по экономике, финансам и трансформации - Маматов Бехзод Абдугофурович
3. Главный бухгалтер Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Тухсанов Хамза Ахтамович
4. Начальник Управление казначейства и корпоративных финансов Центрального аппарата  АО «Алмалыкский ГМК» – Муратов Мансур Махмудович
Состав комиссии по закупке выполнения строительно-монтажных работ в национальной валюте в соответствии с требованиями постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 5 февраля 2021 года №55
- Начальник отдела по охране труда и промышленной безопасности Центрального аппарата АО «Алмалыкский ГМК» - Жураев Шухрат Тураевич
3. Начальник Управление капитального строительства АО «Алмалыкский ГМК»
5. Главный специалист (по направлению) АО «Алмалыкский ГМК»
6. Уполномоченный представитель от Антимонопольного комитета
7. Уполномоченный представитель от Государственного комитета
8. Уполномоченный представитель от Минэкономразвития
9. Уполномоченный представитель от Инспекции по контролю строительства при Министерстве строительства.