“Korrupsiyaga qarshi ichki nazorat boʻlinmalari faoliyati toʻgʻrisidagi” NAMUNAVIY NIZOM O’zbekiston Respublikasi Korruptsiyaga qarshi kurashish agentligi direktorining 2026-yil 28-martdagi 84-son buyrug’i
"Yirik investitsiya loyihalarini tayyorlash va amalga oshirish jarayonida korrupsiyaga qarshi hamda raqobatni taʼminlovchi standartlarni joriy etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarori, 03.02.2026 yildagi 44-son
"Oʻzbekiston Respublikasida korrupsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish toʻgʻrisida" Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni, 30.12.2025 yildagi PF-270-son
"Korrupsiyaga qarshi kurashish ishlarining samaradorligini reyting baholash tizimini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida" O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 12 yanvar PQ-81-sonli Qarori
"Oʼzbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʼgʼrisida" Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 27.05.2019 yildagi PF-5729-sonli Farmoni
"Korrupsiyaga qarshi kurashish toʼgʼrisida" Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 03.01.2017 yildagi PQ-419-sonli Qonuni

Типовое положение "О деятельности подразделений внутреннего контроля по противодействию коррупции" Приказ директора Агентства по противодействию коррупции Республики Узбекистан от 28 марта 2026 года № 84
“О мерах по внедрению стандартов по противодействию коррупции и обеспечению конкуренции в процессе подготовки и реализации крупных инвестиционных проектов” Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан, от 03.02.2026 г. № 44
“О дальнейшем совершенствовании системы предупреждения и противодействия коррупции в Республике Узбекистан” Указ Президента Республики Узбекистан, от 30.12.2025 г. № УП-270
"О мерах по внедрению системы рейтинговой оценки эффективности работ по противодействию коррупции" Постановление Президента Республики Узбекистан от 12 января 2022 г. № ПП-81
“О мерах по дальнейшему совершенствованию системы противодействия коррупции в республике Узбекистан” Указ Президента Республики Узбекистан от 27.05.2019 2022 г. № УП-5729