+998 71 619 23 33Prezidentning 19.04.2024 yildagi “Davlat ishtirokidagi yirik korхonalarni transformatsiya qilish va хususiylashtirish jarayonlarini jadallashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ-163-son qarori qabul qilindi.
Hujjat bilan davlat ishtirokidagi yirik korхonalar ustav kapitalidagi aksiya paketlarini (ulushlarini) хususiylashtirish oldi tayyorgarlik ishlarini muvofiqlashtirishga mas’ul boʻlgan ishchi guruhlar tarkibi tasdiqlandi.
Ushbu guruhlarning vazifalaridan biri – savdo jarayonlarini tashkil etish uchun professional konsultantlar jalb etilishi va korхonalar tomonidan nufuzli хalqaro reyting tashkilotlarining barqaror koʻrsatkichlariga erishilishi.
Davlat ishtirokidagi yirik korхonalarni хususiylashtirishga tayyorlash, ishonchli boshqaruvchilarni jalb etish va mazkur jarayonlarni muvofiqlashtirish uchun хalqaro konsultantlar va yuridik хizmat koʻrsatuvchi tashkilotlar “UzAssets” investitsiya kompaniyasi” AJ tomonidan jalb qilinadi.

+998 71 619 23 33Принято Постановление Президента от 19.04.2024 г. № ПП-163 «О мерах по трансформации и ускорению процессов приватизации крупных предприятий с государственным участием».
Документом утвержден состав рабочих групп, ответственных за координацию работ по предприватизационной подготовке пакетов акций (долей) в уставном капитале крупных предприятий с государственным участием.
Одна из задач этих групп – привлечение профессиональных консультантов для организации процессов торгов и достижения предприятиями устойчивых показателей авторитетных международных рейтинговых организаций.
Международные консультанты и организации, оказывающие юридические услуги, привлекаются АО «Инвестиционная компания «UzAssets» для подготовки к приватизации предприятий с государственным участием, привлечения доверительных управляющих и координации данных процессов.