+998 71 619 23 33Prezidentning 21.06.2024 yildagi “Aholi va davlat хizmatchilarining korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi bilimlarini uzluksiz oshirish tizimini joriy qilish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ-228-son qarori qabul qilindi.
Ushbu sohasida oʻqitishning ustuvor yoʻnalishlari:
2025 yil 1 yanvarga qadar “Korrupsiyaga qarshi kurashish virtual akademiyasi” elektron platformasini ishga tushirish rejalashtirilmoqda.
Virtual akademiyada oʻqitish bazaviy hamda maхsus oʻquv kurslari boʻyicha yoʻlga qoʻyiladi. Bunda:
Davlat хizmatchilariga Virtual akademiyaning maхsus oʻquv kurslarida korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida malakasini oshirish majburiy hisoblanadi. Davlat хizmatchisi ishga qabul qilinganidan soʻng uch oy ichida oʻquv kursidan oʻtadi. Davlat хizmatchilari malakasini oshirishning davriyligi har uch yilda kamida bir martani tashkil etadi.

+998 71 619 23 33Принято Постановление Президента от 21.06.2024 г. № ПП-228 «О мерах по внедрению системы непрерывного повышения знаний населения и государственных служащих в сфере противодействия коррупции».
Приоритетные направления обучения в этой сфере:
С 1 января 2025 года планируется запустить электронную платформу «Виртуальная академия по противодействию коррупции».
Обучение в Виртуальной академии организуется по базовым и специальным учебным курсам. При этом:
Для госслужащих повышение квалификации в сфере противодействия коррупции на специальных учебных курсах Виртуальной академии будет обязательным. Госслужащий проходит курс обучения в течение трех месяцев после приема на работу. Периодичность повышения квалификации госслужащих составляет не реже одного раза в три года.