Har bir murojaat e'tibor va nazoratda
Olmaliq ixtisoslashtirilgan prokurori Rasul Matxalikovning navbatdagi sayyor qabuli joriy yilning 25-iyun kuni Sanoat temiryo‘l transporti boshqarmasida o‘tkazildi.
Sayyor qabul jarayonida “Olmaliq KMK” AJ boshqaruv raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Sa'di Shermatov, Olmaliq ixtisoslashtirilgan prokurori Rasul Matxalikov, kombinat xodimlari Kasaba uyushmasi kengashi raisi Abduradish Haydarov hamda kombinat Markaziy apparati bosh mutaxassislari ishtirok etishdi.
Qabul davomida “Namuna” MFY hududida joylashgan Guliston ko‘chasiga asfalьt yotqizish, oliy o‘quv yurti kontrakt to‘lovini to‘lashda yordam berish, 3-temiryo‘l sexi hududida joylashgan avtoturargohga kuzatuv kameralarini o‘rnatish, farzandini ishga joylashtirish, 3-temiryo‘l sexi joylashgan hududning yo‘l qatnov qismiga svetofor o‘rnatish, oliy o‘quv yurtiga kirish uchun kombinat tomonidan tavsiyanoma berish kabi masalalar bo‘yicha murojaatlar bildirildi.
Shuningdek, suv tanqisligi yuzaga kelganligi sababli “Yashil makon” umummilliy loyihasi asosida tashkil etilgan hududda sug‘orish ishlarini olib borish uchun quduq qazish ishlarini olib borish, 3-temiryo‘l sexi hududida yangi tashkil etilayotgan hovuzni yon atrofini obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish uchun o‘ziga biriktirib berish kabi masalalarda amaliy yordam so‘raldi.
Qabul davomida mas'ullar tomonidan murojaatchilarga joyida tegishli tushuntirish hamda tavsiyalar berilib, ijro uchun mutasaddilarga tegishli topshiriq va ko‘rsatmalar berildi.
Shuningdek, yo‘l harakati xavfsizligini ta'minlash maqsadida temiryo‘l sexi joylashgan hududning yo‘l qatnov qismiga svetofor o‘rnatish to‘g‘risidagi murojaat Olmaliq ixtisoslashtirilgan prokurori tomonidan alohida nazoratga olindi.
Sayyor qabul yakunida, Olmaliq ixtisoslashtirilgan prokuraturasi hamda “Olmaliq KMK” AJ hamkorligida bu kabi sayyor qabul jarayonlarini o‘tkazilishi tizimli ravishda amalga oshirilishi ma'lum qilindi.

Every Request is Monitored and Does not Go Unnoticed
The specialized prosecutor's office of Almalyk together with JSC “Almalyk MMC” continues to regularly hold on-site receptions in the structural divisions of the plant.
The next such reception, held by the specialized prosecutor of the town Rasul Matkhalikov, took place on June 25 on the territory of the industrial railway transport department.
The event was attended by Deputy Chairman of the Board of JSC “Almalyk MMC” for Personnel and Social Issues Sadi Shermatov, Chairman of the Council of the Trade Union of AMMC Workers Abdurajid Khaidarov, as well as leading specialists of the central office of the plant.
During the reception, many requests were received. Citizens raised questions about paving Guliston Street in the Namuna mahalla, assistance in paying for university education, installing CCTV cameras in the parking lot of Railway Workshop No. 3, installing a traffic light on the roadway next to this workshop, as well as providing letters of recommendation from the plant for admission to higher educational institutions.
There were also requests for assistance in drilling a well for watering green spaces planted within the framework of the national project "Yashil Makon" ("Green Land"), etc.
In response to all requests, citizens were given explanations and recommendations. Responsible persons received specific instructions on each issue.
The prosecutor paid special attention to the issue of installing a traffic light on a section of the road near Railway Workshop No. 3 – this request was taken under his personal control in order to improve road safety.
In conclusion, it was emphasized that such on-site receptions will be held on a permanent basis in the framework of cooperation between the specialized prosecutor's office of Almalyk and JSC “Almalyk MMC”.