Yoshlar bilan ochiq muloqot
"Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili" davlat dasturi doirasidagi vazifalar ijrosidan kelib chiqib, bugun “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ boshqaruvi raisi, senator Abdulla Xursanov o‘ziga biriktirilgan “Koinot” va “Saxovat” mahallalarida yashovchi yoshlar bilan uchrashdi.
Samimiy ruhda o‘tkazilgan uchrashuvda A.Xursanov tomonidan yoshlarning murojaat va takliflari tinglandi.
Ularning orzu-maqsadlarini ro‘yobga chiqarish, bandligini ta'minlash, kasb-hunarga o‘qitish, tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish, shuningdek, huquq va manfaatlarini himoya qilish borasida amaliy choralar ko‘rish yuzasidan vazifalar belgilandi.

Open dialogue with youth
In pursuance of the objectives defined within the framework of the state program “Year of Support for Youth and Business”, today, April 25, a meeting was held between the Chairman of the Board of JSC Almalyk Mining and Metallurgical Combine, Senator Abdulla Khursanov, and young people living in the mahallas “Koinot” and “Sakhovat” assigned to him.
During the meeting, which took place in a warm and trusting atmosphere, A. Khursanov listened to the appeals and proposals of the youth.
Following the meeting, tasks were defined to provide support and assistance in the implementation of their plans, goals, ensuring their employment, vocational training, protecting their rights and interests, and developing entrepreneurial activity.