Yoshlar bilan ochiq muloqot
"Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili" davlat dasturi doirasidagi vazifalar ijrosidan kelib chiqib, bugun “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ boshqaruvi raisi, senator Abdulla Xursanov o‘ziga biriktirilgan “Koinot” va “Saxovat” mahallalarida yashovchi yoshlar bilan uchrashdi.
Samimiy ruhda o‘tkazilgan uchrashuvda A.Xursanov tomonidan yoshlarning murojaat va takliflari tinglandi.
Ularning orzu-maqsadlarini ro‘yobga chiqarish, bandligini ta'minlash, kasb-hunarga o‘qitish, tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish, shuningdek, huquq va manfaatlarini himoya qilish borasida amaliy choralar ko‘rish yuzasidan vazifalar belgilandi.

Открытый диалог с молодежью
Во исполнение задач, определенных в рамках государственной программы «Год поддержки молодежи и бизнеса» сегодня, 25 апреля, состоялась встреча председателя правления АО Алмалыкский ГМК», сенатора Абдуллы Хурсанова с молодежью, проживающей в закреплённых за ним махаллях «Коинот» и «Саховат».
В ходе встречи, прошедшей в душевной и доверительной обстановке, А. Хурсанов выслушал обращения и предложения молодежи.
По итогам встречи определены задачи по оказанию поддержки и помощи в реализации их планов, целей, обеспечению их занятости, профессионального обучения, защиты их прав и интересов, развитию предпринимательской деятельности.