17 Fevral 2025, 9:3 1908
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning 2024-yil 14-15 oktyabr kunlari Toshkent viloyatiga tashrifi chog‘ida “Sanoat uchburchagi” dasturi doirasida tarmoq korxonalari hamda kichik tadbirkorlik subyektlari o‘rtasida kooperatsiya aloqalarini kengaytirish bo‘yicha topshiriq berilgan edi.
Ushbu vazifaning ijrosini ta'minlash maqsadida Olmaliq kon-metallurgiya kombinati tomonidan bir qator ishlar amalga oshirib kelinmoqda.
Jumladan, mahalliy sanoatni rivojlantirish yo‘nalishida amaliy ishlarni tashkil etish uchun Olmaliq shahri atrofidagi tadbirkorlar uchun joriy yilning 14-fevral kuni seminar tashkil etildi.
Angren shahrida OKMK mahalliylashtirish bo‘limi tomonidan tashkil etilgan seminarda mas'ullar hududlarda faoliyat yuritib kelayotgan tadbirkorlar bilan ochiq muloqot o‘tkazishdi.
Angren shahri hokimligida tashkil etilgan tadbirda Toshkent viloyati hokimining mahalliy sanoatni rivojlantirish masalalari bo‘yicha yordamchisi Umid Ubaydullayev, “Olmaliq KMK” AJ Mahalliylashtirish bo‘limi boshlig‘i Abbos Abdullayev, Angren shahar hokimining o‘rinbosari Jasur Zayniddinov va angrenlik tadbirkorlar ishtirok etishdi.
Uchrashuvda tadbirkorlik subyektlari va sanoat korxonalari o‘rtasida kooperatsiyani rivojlantirish, mahalliy ishlab chiqaruvchilarni qo‘llab-quvvatlash hamda “Sanoat uchburchagi” doirasida yangi loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, tadbirkorlarning taklif va muammolari tinglanib, ularga tegishli tavsiyalar berildi.
Tadbir davomida tadbikorlarga Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining faoliyati hamda import qilinadigan mahsulotlar bo‘yicha batafsil ma'lumot berildi. Ishbilarmonlar o‘z faoliyatini yanada kengaytirish va OKMK bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yish imkoniyatlariga ega ekanligi ta'kidlandi.

The "Industrial Triangle" program provides extensive opportunities for local manufacturers
During the visit of our President Shavkat Mirziyoyev to the Tashkent region on October 14-15, 2024, the task was set to expand cooperation between chain enterprises and small businesses within the framework of the “Industrial Triangle” program.
In order to ensure the implementation of this task, the Almalyk mining and metallurgical complex is implementing a number of works.
In particular, a seminar was organized on February 14 of this year for entrepreneurs around the town of Almalyk to organize the practical work in developing local industry.
At the workshop organized by the AMMC localization department in Angren, the officials held an open dialogue with entrepreneurs operating in the regions.
The event organized by the Head of Angren town administration was attended by Umid Ubaydullayev, Assistant head of the Tashkent region administration for local industry development, Abbos Abdullayev, Head of the Localization department of Almalyk MMC, Jasur Zayniddinov, Deputy head of Angren town administration, and the entrepreneurs from Angren.
The meeting discussed the development of cooperation between business entities and industrial enterprises, support for local manufacturers, and the implementation of new projects within the framework of the "Industrial Triangle". The proposals and problems of entrepreneurs were also listened to and relevant recommendations were made to them.
During the event, the entrepreneurs were provided with detailed information on the activities of Almalyk mining and metallurgical complex and imported products. It was noted that businessmen have the opportunity to further expand their activities and establish cooperation with AMMC.