3-turdan so‘ng AGMK basketbol jamoasi peshqadam
9-13 may kunlari Navoiy shahrida sportning basketbol turi bo‘yicha ayollar jamoalari o‘rtasida birinchi va oliy liga jamoalari o‘rtasida O‘zbekiston chempionatining 3-tur uchrashuvlari bo‘lib o‘tdi.
Chempionatda ishtirok etayotgan murabbiy Jahongir Xodjayev boshchiligidagi AGMK basketbol jamoasi ham 3-tur uchrashuvlarini ko‘tarinki ruhda o‘tkazishdi.
“So‘g‘diyona” FSK jamoasi bilan o‘tkazilgan uchrashuvda AGMK basketbolchilari 88-41 hisobida zafar quchishdi.
Ikkinchi kungi o‘yinlarda Qoraqalpog‘iston Respublikasi jamoasi esa 78-35 hisobida mag‘lub etildi.
“So‘g‘diyona” FSK jamoasi bilan kechgan uchinchi kungi bahslarda AGMK jamoasi 74-26 hisobida yana bir bora g‘olib bo‘ldi.
Poytaxtliklar bilan kechgan to‘rtinchi kun o‘yinida esa AGMK jamoasi 78-54 hisobida ustun keldi.
13-may kuni bo‘lib o‘tgan Qoraqalpog‘iston Respublikasi jamoasi bilan kechgan o‘yinda AGMK jamoasi 71-34 hisobida g‘alaba qozondi.

Команда АГМК лидирует по итогам третьего тура
С 9 по 13 мая в городе Навои прошли игры третьего тура Чемпионата Узбекистана по баскетболу среди женских команд первой и высшей лиг.
Баскетболистки АГМК завершили матчи третьего тура с хорошими результатами. Так, в игре против физкультурно-спортивного клуба «Согдиана» наши спортсменки одержали уверенную победу со счетом 88:41. Во второй день тура команда АГМК вышла на поле против представительниц Республики Каракалпакстан. Эта игра завершилась со счетом 78:35 в пользу АГМК. В третий день состоялся матч против ФСК «Согдиана». Наши спортсменки победили своих соперниц и во второй раз (74:26). В четвертый день они обыграли столичных баскетболисток со счетом 78:54. Игра против команды из Каракалпакстана выиграна со счетом 71:34.
По результатам матчей третьего тура женская команда АГМК по баскетболу под руководством тренера Жахонгира Ходжаева занимает лидирующее место в турнирной таблице с 30 очками.