+998 71 619 23 33Kuni kecha Idoraviy harbiylashtirilgan qo‘riqlash xizmati 8-sonli komandasining 2023-yil 7 oylik hisobot yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda IHQX boshlig‘i B. Bekmuratov, IHQX boshlig‘ining toifalangan obektlar bo‘yicha o‘rinbosari Sh. Akramov, Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi B.Rasulov, qorovul boshliqlari, 8-komanda shaxsiy tarkibi ishtirok etishdi.
Tadbirda so‘z olgan mas'ullar 2023-yilning 7 oy davomida amalga oshirilgan ishlar xususida ma'lumot berib, yuz bergan huquqbuzarlik holatlari va bu kabi holatlarga yo‘l qo‘ymaslik lozimligini ta'kidlashdi.
Xizmatning 8-komandasi shaxsiy tarkibi orasida o’tgan 7 oy davomida bu kabi noxush holatlar, qonunbuzarliklar sodir etilmagan bo‘lsada, kelgusida ham har bir xodim mehnat intizomiga rioya qilish, huquqbuzarlikka nisbatan murosasiz bo‘lishlari, xizmat vazifasini vijdonan bajarishlari lozimligi uqtirildi.
Tadbir davomida komandaning 1-, 2-, 3- va 4-sonli qorovul boshliqlarining hisobotlari tinglandi. Unga ko‘ra, shaxsiy tarkib o‘rtasida profilaktik tadbirlar kuchaytirilishi ta’kidlandi.

+998 71 619 23 33На днях в ведомственной военизированной охране провели отчетное собрание команды №8, посвященное подведению итогов 7 месяцев 2023 года.
В мероприятии приняли участие начальник ВВО Б. Бекмуратов, его заместитель по категоризированным объектам Ш. Акрамов, председатель профсоюзного комитета Б. Расулов, начальники караулов, а также личный состав команды №8.
Ответственные лица выступили с докладами о проделанной работе в течение 7 месяцев 2023 года, подчеркнув необходимость предупреждения правонарушений.
Среди личного состава команды №8 ВВО за прошедшие 7 месяцев не было выявлено подобных случаев. Также ответственными лицами проведена разъяснительная работа о важности соблюдения трудовой дисциплины, добросовестного выполнения служебного долга.
Кроме этого в ходе мероприятия заслушаны отчеты начальников караулов команды. Отмечена необходимость усиления профилактических мер среди личного состава.