30 May 2022, 15:33 2436
OKMK rahbariyati tomonidan har doim yosh mutaxassislarning kasb malaka ko‘nikmalarini oshirishlari, o‘qishlari, yangi g‘oyalarini va loyihalarni amaliyotga tatbiq etishlari uchun sharoit yaratib berishgan.
OKMK Yoshlar ittifoqi tashabbusi bilan doimiy ravishda kombinat yoshlari uchun mamlakatimizdagi qator sanoat korxonalarida ishlab chiqarish ekskursiyalari ham tashkil etib kelinmoqda. Ushbu eskursiyalarning tashkil etilishidan asosiy ko‘zlangan maqsad yoshlarning sohaga oid bilim va ko‘nikmalarini boyitish, shuningdek, zamonaviy texnologiyalar asosidagi ishlab chiqarish jarayonlarini bilan tanishtirishdan iborat.
Ana shunday ekskursiyalardan navbatdagisi Avtomobil' transport boshqarmasi yoshlari uchun  Samarqandda joylashgan “Samavto” MChJga tashkil tildi.
Ekskursiya davomida kombinat yoshlari mazkur korxonada ishlab chiqarilayotgan “Isuzu” avtobuslari va yuk mashinalarining ishlab chiqarish jarayoni, texnologiyalari, korxona tarixi bilan yaqindan tanishdilar.
Xom-ashyodan tayyor mahsulotgacha bo‘lgan jarayonni o‘z ko‘zlari bilan ko‘rgan yoshlarda korxona katta tassurot qoldirdi.
Mazkur korxona xorijning yetakchi kompaniyalari tomonidan ishlab chiqilgan yuqori texnologiyali uskunalari bilan jihozlangan. Ishlab chiqarish jarayoni to‘liq raqamlashtirilgan.

+998 71 619 23 33Руководство Алмалыкского горно-металлургического комбината большое внимание уделяет развитию и профессиональному росту молодых специалистов, создает все необходимые условия для повышения квалификации, обучения, реализации проектов и разработки новых идей.
В частности, по инициативе Союза молодежи регулярно организуются производственные экскурсии в различные предприятия страны. Главной целью этих экскурсий является расширение знаний в области той или иной отрасли. Они также дают возможность познакомиться с научными основами производственного процесса, составить представление о современном производстве.
Так, на днях молодежь управления автомобильного транспорта АГМК посетила ООО «САМАВТО», расположенный в Самарканде, который специализируется на серийном производстве грузовиков и автобусов «Isuzu». В ходе визита молодые работники ознакомились с деятельностью предприятия, об истории его становления, видах производимой им продукции.
Молодежь смогла наблюдать за всей цепочкой производства – от сырья до готовой продукции. Предприятие оснащено высокотехнологичным оборудованием ведущих зарубежных компаний. В производственном процессе максимально используется технология с цифровым программным управлением.