+998 71 619 23 33Joriy yilning 21-22 iyul kunlari OKMK Avtomobil transporti boshqarmasida bo‘sh ish o‘rinlariga ishga joylashish uchun navbatdagi sinov jarayonlari o‘tkazildi.
Quyidagi boʻsh ish oʻrinlariga onlayn tarzda hujjatlar qabul qilindi: BelAZ yuk avtomobillari, yuk va yengil avtomobillar, avtobuslar, buldozerlar, yuk koʻtaruvchi va avtogreyder haydovchilari.
Talabgorlar tomonidan elektron pochta manziliga jami 665 ta rezyume yuborildi.
“Olmaliq KMK” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Sa’di Shermatov rahbarligida o‘tkazilgan nazariy test sinovlariga 291 nafar nomzod qabul qilindi.
Ishtirokchilar sinovlar davomida shablon yechishdi, savollarga yozma javob berishdi.
Test sinovlarini ochiq va oshkora tashkil etish va o‘tkazish maqsadida jarayonda OKMKning malakali mutaxassislaridan iborat maxsus tanlov komissiyasi ishtirok etdi. Tanlov jarayonlari videokuzatuv ostida o‘tdi.
Tanlovning ikki bosqich natijalariga ko‘ra, eng yaxshi natija ko‘rsatgan nomzodlar saralab olindi. Saralab olingan nomzodlar tegishli hududlardagi ATB tarkibiy bo‘limlariga ishga tavsiya etiladi.

+998 71 619 23 3321 и 22 июля этого года в управлении автомобильного транспорта АГМК прошли конкурсные испытания на трудоустройство на вакантные должности структурного подразделения.
Прием документов проводился в онлайн-режиме на следующие вакантные должности: это водители БелАЗов, грузовых и легковых машин, автобусов, бульдозеров, погрузочных машин и автогрейдера. В общей сложности на электронный адрес поступило 665 резюме. До теоретических испытаний, прошедших под руководством заместителя председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам Саъди Шерматова, был допущен 291 кандидат.
В ходе испытаний участники решали шаблоны и отвечали на письменные вопросы.
В целях организации и проведения испытаний максимально открыто и прозрачно в них участие принимала специальная конкурсная комиссия, состоящая из квалифицированных специалистов АГМК. Во время конкурса велась фото- и видеосъемка – весь процесс проходил под видеонаблюдением.
По итогам двух этапов были отобраны показавшие наилучшие результаты кандидаты. Лучшие – рекомендованы для трудоустройства в управление автомобильного транспорта по соответствующим направлениям.