+998 71 619 23 33Joriy yilning 25-yanvar kuni Avtomobil transporti boshqarmasining Chirchiq shahrida joylashgan avtojamlanmasida ishchi-xodimlar bilan ochiq muloqot tarzida suhbat o'tkazildi.
Unda ATB boshlig'ining TMB saqlash bo'yicha o'rinbosari Davron Xamzayev, kasaba uyushmasi qo'mitasi raisi Olimjon Ahmedov, Nodir metallar va qattiq qotishmalar ishlab chiqarish ilmiy birlashmasi direktorining xavfsizlik bo'yicha maslahatchisi Sunnatillo Erbo'tayevlar ishtirok etishdi.
Tadbirda ikki korxona vakillari hamkorlikda ishchi-xodimlarga yanada qulayliklar yaratish, o'g'irlik va shunga o'xshash qoidabuzarliklarga qarshi kurashish, yoshlar orasida turli oqimlar va yot g'oyalarga qarshi kurashish hamda oilaviy muhitning ish jarayoniga ko'rsatadigan ta'siri to'g'risida fikr-mulohazalar bildirdilar.
Ishchi xodimlar o'zlarini qiziqtirgan savollarga mas'ullardan javoblar olishdi.
Bundan tashqari, ishchi-xodimlarga yaratilgan sharoitlar o'rganildi. Boshqaruv raisining 1037-sonli buyrug'i asosida o'tkazilgan o'rganish ishlarida aniqlangan kamchiliklarning bartaraf etilishi yuzasidan yana bir bor nazorat tarzida ichki o'rganish ishlari olib borildi.
Olib borilayotgan bu islohatlarning barchasi mehnatkashlarga yanada yengilliklar yaratishni maqsad qilingani barchaga tushuntirib o'tildi.

Открытый диалог с работниками автоколонны
25 января текущего года проведено мероприятие с автомобилистами автоколонны управления автомобильного транспорта, расположенного в городе Чирчик.
В нем приняли участие заместитель начальника УАТ по сохранности товарно-материальных ценностей Даврон Хамзаев, председатель профсоюзного комитета Олимжон Ахмедов, советник директора научно-производственного объединения по производству редких металлов и твердых сплавов по безопасности Суннатилло Эрбутаев.
Представители двух предприятий отметили важность создания необходимых условий труда, необходимость борьбы с кражами и другими правонарушениями, ограждения молодежи от чуждых деструктивных идей и течений. Также ответственные лица ответили на вопросы присутствовавших.
Кроме этого, проведена проверка результатов работы по устранению недостатков, выявленных в ходе изучения рабочей группой (на основании приказа председателя правления АО «Алмалыкский ГМК»).