Bugun ushbu mehmonxonaning tantanali ochilish marosimi boʻlib oʻtdi.
-Tadbirda soʻz olgan “Olmaliq KMK” AJ boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov mazkur mehmonxona kombinatga tashrif buyurayotgan xorijlik hamkorlar uchun qulay sharoitlar yaratishini ta’kidlab oʻtdi. Oʻzbekiston konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuni arafasida hamda joriy yilda bir qator obektlar qurilishi hamda rekonstruksiya qilinishi haqida ham ma’lum qildi. Amalga oshirilayotgan ishlarning barchasi zamirida ishchi-xodimlar manfaati yotganini bildirdi.
Tadbirda obekt qurilishida ishtirok etgan Kapital qurilish boshqarmasi, Ijtimoiy obektlar boshqarmasi xodimlari hamda “Modern Building Firm” MCHJ pudrat tashkiloti bunyodkorlari esdalik sovgʻalari bilan ragʻbatlantirildi.
“Metallurg” MS badiiy dastalari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi ham barchaga bayramona kayfiyat ulashdi.
2020 yil may-iyun oylarida qurilishi boshlangan mazkur mehmonxona bilan OKMK rahbariyati va tadbir ishtirokchilari yaqindan tanishishdi.
Zamonaviy, barcha jahon standartlariga javob bera oladigan mazkur mehmonxonaning qurilish ishlariga pudratchi tashkilot sifatida “Modern Building Firm” MCHJ jalb etildi. Loyiha ishlarini esa «Partners project» MCHJ amalga oshirgan.
Obekt qurilishining umumiy qiymati 31,442 mlrd. soʻm (QQSsiz)ni tashkil etadi.
Mehmonxona 51 ta xonadan iborat boʻlib, shulardan 9 tasi lyuks va 42 tasi yarimlyuks hisoblanadi. 102 nafar mehmonga xizmat koʻrsatish imkoniyatiga ega mehmonxonada trenajer zallari ham mavjud. Bino 4 qavatdan iborat boʻlib, “Hi tech” aqlli tizimi bilan jihozlangan.
Bunyodkorlar tomonidan topshirilgan mazkur mehmonxona Oʻzbekiston konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuniga oʻziga xos bayram sovgʻasi boʻladi.
Zamonaviy, bejirim dizaynga ega, barcha sharoitlar muhayyo qilingan “Bahor” mehmonxonasi poytaxtimizdagi otellar bilan ham bemalol raqobatlasha oladi.

Opening ceremony of the new building of the “Vesna” hotel
As you know, a number of major investment projects are currently being implemented at the Almalyk Mining and Metallurgical Complex. In this regard, AMMC is regularly visited by guests from various regions of our country as well as from abroad.
In order to create comfortable conditions for their temporary stay in our city, a new building that meets all world standards and can compete with the hotels in the capital was built on the initiative of the AMMC management on the territory of the existing Vesna Hotel.
Today, on May 11, the opening ceremony of this facility was held with the participation of the AMMC management, veterans and representatives of mass media. Abdulla Khursanov, the Chairman of the Board of “Almalyk MMC JSC had opened the event.
In his speech he noted that the hotel has all the necessary conditions for a comfortable stay of foreign partners, foreign specialists. Also in his speech, he reported that this year, the construction and reconstruction of a number of objects is envisaged. During the event there was also a ceremony of awarding the employees of the Department of Capital Construction and the Department of Social Facilities, as well as the contractor company “Modern Building Firm” LLC, who participated in the construction of the facility.
The event was enriched with a concert program, prepared by amateur-talent groups of the Palace of Culture “Metallurg”.
Construction work began in May-June 2020.
The contractor for the construction of the new hotel building was “Modern Building Firm” LLC. Design work was carried out by “Partners Project” LLC.
The total construction cost of the new facility was 31.442 billion (excluding VAT).
In the new 4-storey hotel building, which can accommodate up to 102 people simultaneously, there are 51 rooms, of which 9 are deluxe and 42 are suite.
The building is equipped with an intelligent system. It is worth noting that there is also a gym. This object, undoubtedly, will be a unique gift for the holiday - the Mining and Metal Workers Day of the Republic of Uzbekistan.