Bugun ushbu mehmonxonaning tantanali ochilish marosimi boʻlib oʻtdi.
-Tadbirda soʻz olgan “Olmaliq KMK” AJ boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov mazkur mehmonxona kombinatga tashrif buyurayotgan xorijlik hamkorlar uchun qulay sharoitlar yaratishini ta’kidlab oʻtdi. Oʻzbekiston konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuni arafasida hamda joriy yilda bir qator obektlar qurilishi hamda rekonstruksiya qilinishi haqida ham ma’lum qildi. Amalga oshirilayotgan ishlarning barchasi zamirida ishchi-xodimlar manfaati yotganini bildirdi.
Tadbirda obekt qurilishida ishtirok etgan Kapital qurilish boshqarmasi, Ijtimoiy obektlar boshqarmasi xodimlari hamda “Modern Building Firm” MCHJ pudrat tashkiloti bunyodkorlari esdalik sovgʻalari bilan ragʻbatlantirildi.
“Metallurg” MS badiiy dastalari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi ham barchaga bayramona kayfiyat ulashdi.
2020 yil may-iyun oylarida qurilishi boshlangan mazkur mehmonxona bilan OKMK rahbariyati va tadbir ishtirokchilari yaqindan tanishishdi.
Zamonaviy, barcha jahon standartlariga javob bera oladigan mazkur mehmonxonaning qurilish ishlariga pudratchi tashkilot sifatida “Modern Building Firm” MCHJ jalb etildi. Loyiha ishlarini esa «Partners project» MCHJ amalga oshirgan.
Obekt qurilishining umumiy qiymati 31,442 mlrd. soʻm (QQSsiz)ni tashkil etadi.
Mehmonxona 51 ta xonadan iborat boʻlib, shulardan 9 tasi lyuks va 42 tasi yarimlyuks hisoblanadi. 102 nafar mehmonga xizmat koʻrsatish imkoniyatiga ega mehmonxonada trenajer zallari ham mavjud. Bino 4 qavatdan iborat boʻlib, “Hi tech” aqlli tizimi bilan jihozlangan.
Bunyodkorlar tomonidan topshirilgan mazkur mehmonxona Oʻzbekiston konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuniga oʻziga xos bayram sovgʻasi boʻladi.
Zamonaviy, bejirim dizaynga ega, barcha sharoitlar muhayyo qilingan “Bahor” mehmonxonasi poytaxtimizdagi otellar bilan ham bemalol raqobatlasha oladi.

+998 71 619 23 33Как вам известно, на сегодняшний день на Алмалыкском горно-металлургическом комбинате реализуется ряд крупных инвестиционных проектов. В связи с этим АГМК на регулярной основе посещают гости как из различных регионов нашей страны, так и из-за рубежа.
В целях создания комфортных условий для их временного проживания в нашем городе по инициативе руководства АГМК на территории действующей гостиницы «Весна» построен новый корпус, отвечающий всем мировым стандартам и способный конкурировать со столичными гостиницами.
Сегодня, 11 мая, состоялась торжественная церемония открытия данного объекта, в которой приняли участие руководство АГМК, ветераны и представители средств массовой информации.
Открыл мероприятие председатель правления АО «Алмалыкский ГМК» Абдулла Хурсанов. В своем выступлении он отметил, что в гостинице созданы все необходимые условия для комфортного пребывания зарубежных партнеров, иностранных специалистов. Также в своей речи он сообщил о том, что в этом году предусмотрены строительство и реконструкция ещё ряда объектов.
В ходе мероприятия состоялась также церемония награждения работников управления капитального строительства и управления социальных объектов, а также подрядной организации ООО «Modern Building Firm», участвовавших в строительстве объекта.
Мероприятие украсила концертная программ, подготовленная коллективами художественной самодеятельности Дворца культуры «Металлург».
Строительные работы были начаты в мае-июне 2020 года.
В качестве подрядной организации для строительства нового здания гостиницы выступило ООО «Modern Building Firm». Проектные работы осуществлены ООО «Partners Project».
Общая стоимость строительства нового объекта составила 31,442 млрд (без НДС).
В новом 4-х этажном корпусе гостиницы, способного принять до 102 человек одновременно, имеется 51 номер для проживания, из которых 9 – класса «люкс» и 42 – полулюкс. Здание оборудовано интеллектуальной системой. Стоит отметить, что здесь также имеется тренажерный зал.
Данный объект, несомненно, станет своеобразным подарком к празднику – ко Дню работников горной и металлургической промышленности Республики Узбекистана.