Barcha jinoyatchilik va korrupsiyaga murosasiz bo‘lishi kerak!
Bugun “Metallurg” MSda OKMK boshqaruvi raisi A.Xursanovning joriy yil 31 avgustdagi buyrug‘i ijrosini ta'minlash maqsadida kombinat tarkibiy bo‘linmalarida olib borilayotgan o‘rganish ishlarining tahlili hamda korrupsiyaga qarshi kurashish yuzasidan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Unda OKMK boshqaruv raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari S.Shermatov, Komplaens-nazorat xizmati bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari I.Xodjimurotov hamda kombinat tarkibiy bo‘linmalari rahbarlarining umumiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosarlari, xodimlar bo‘limi boshliqlari ishtirok etishdi.
Yig‘ilishda ishchi guruh tomonidan kombinat tarkibiy bo‘linmalarida ijtimoiy va ma'naviy-ma'rifiy muhit, yoshlar muammolari hamda turli ko‘rinishdagi jinoyatchilik va korrupsiyaga qarshi kurashish borasida amalga oshirilgan ishlar samaradorligini yanada jadallashtirish, uning natijadorligi bo‘yicha olib borilgan o‘rganish ishlari tahlil etildi.
Texnologik transport va Avtomobil transporti boshqarmalarida olib borilgan o‘rganish natijalari bo‘yicha har bir rahbar va xodimlar bo‘limlari  mas'ullari o‘z vazifasiga vijdonan yondashishi lozimligi, o‘z xizmat vazifasini suiiste'mol qilmasligi uqtirildi.
Ayniqsa, sohada firibgarlik va ta'magirlik omillarini to‘liq yo‘qotish, korrupsiyaga qarshi immunitet shakllantirish maqsadida har bir xodim bilan profilaktik suhbat tashkil etilishi belgilab olindi.

Формируя бескомпромиссное отношение к коррупции и преступлениям
Сегодня во дворце культуры «Металлург» состоялось мероприятие, посвященное борьбе с коррупцией и итогам работ по изучению, проводимых в эти дни в структурных подразделениях во исполнение приказа председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» А. Хурсанова от 31 августа текущего года.
В нем приняли участие заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам С. Шерматов, заместитель начальника службы комплаенс контроля И. Ходжимуротов, заместители руководителей структурных подразделений комбината по общим вопросам, а также руководители отделов кадров.
На мероприятии рабочей группой была проанализирована проводимая в структурных подразделениях комбината мероприятия по изучению социальной, духовно-просветительской среды, проблем молодежи, эффективности работ по борьбе с преступностью и коррупцией.
В ходе мероприятия было отмечено, что каждый руководитель и ответственные сотрудники соответствующих отделов должны добросовестно подходить к своим обязанностям и не злоупотреблять служебным положением.
В особенности подчеркнута необходимость организаций профилактических бесед с каждым сотрудником в целях формирования антикоррупционного иммунитета, а также полного устранения факторов, способствующих мошенничеству и вымогательству.