Bardavomlik kasb etgan xayrli amallar
"O‘zbekiston konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuni” munosabi bilan maxsus ixtisoslashtirilgan ta'lim muassasalariga ham biriktirilgan kombinat tarkibiy bo‘linimalari tomonidan bayram tadbirlari tashkil etilmoqda.
Ana shunday tadbirlardan biri joriy yilning 15-may kuni shahrimizdagi “Tojmahal” tantanalar majmuida o‘tkazildi.
Sanoat temiryo‘l transport boshqarmasi tomonidan shahrimizdagi 80-sonli kar va zaif eshituvchi bolalara maxsus internat maktabi o‘quvchilari uchun to‘kin dasturxon yozilib, bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda so‘z olgan STTB boshlig‘i Sirojiddin Manazarov, kombinat tomonidan bu kabi xayrli amallar muntazam davom ettirilishini ta'kidlab, bolajonlarga o‘z samimiy tilaklarini bildirib o‘tdi.
Tadbir mobaynida ta'lim muassasasining 10 nafar o‘qituvchilari qimmatbaho sovg‘alar bilan bilan rag‘batlantirildi.

+998 71 619 23 33В связи с Днем работников горной и металлургической промышленности Республики Узбекистан структурные подразделения АГМК проводят праздничные мероприятия в закрепленных за ними специализированных образовательных учреждениях.
В частности, 15 мая этого года ответственные лица управления промышленного железнодорожного транспорта организовали праздничное мероприятие для учащихся школы-интерната № 80 для глухих и слабослышащих детей Алмалыка.
Воспитанников школы поздравил начальник УПЖТ Сирожиддин Маназаров, отметив, что всесторонняя поддержка учреждения продолжится.
В ходе мероприятия 10 преподавателей школы поощрены ценными подарками. Также учреждению передали новый телевизор.
Праздничную атмосферу создала концертная программа, подготовленная коллективами художественной самодеятельности Дворца культуры «Металлург».