Birinchi qaldirg‘ochlar uchirma bo‘lishdi
Joriy yilning 6 iyul kuni Milliy tadqiqotlar texnologik universiteti MISiS Olmaliq filiali bitiruvchilariga diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur oliygohni bu yili Konchilik ishi, metallurgiya va texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish kabi mutaxassisliklari bo‘yicha 72 nafar talaba tamomladi. Ulardan 4 nafari a'lochi sifatida e'tirof etilishdi.
Tadbir avvalida mamlakatimiz hamda Rossiya Federatsiyasining  va talabalarning «Gaudemus» madhiyalari yangradi.
Shundan so‘ng, tadbir ishtirokchilari e'tiboriga filialning tashkil etilishi va tarixiga oid videofilm namoyish etildi.
Tantanali marosimda Rossiya Federatsiyasining O‘zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi Oleg Malginov, MTTU MISiS rektori Alevtina Chernikova, MTTU MISiS Olmaliq shahridagi filiali direktori Farhodbek Umarov va OKMK boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov hamda mamlakatimizning kon-metallurgiya sanoati sohasidagi korxonalar vakillari ishtirok etishdi.
Tadbirda bitiruvchilar va ularning ota-onalariga samimiy tilaklar bildirildi. Shuningdek ustozlarga ham minnatdorchilik izhor etildi.
So‘ngra, har bir talabaga tantanali ravishda diplom topshirildi.
Tadbirning badiiy qismida taniqli estrada xonandalari Ravshan Sobirov va Lolaning sho‘x-shodon taronalari barchani raqsga chorladi.
Ayniqsa, bir qator xalqaro tanlovlar laureati va g‘olibi bo‘lgan «Edel'veys» xalq ansamblining turfa xil raqslari barchaga bayramona kayfiyat bag‘ishladi.

The first swallows were launched
On July 6 of this year, a graduation ceremony was held for the graduates of the National Research Technological University (MISiS) Almalyk branch.
This year, 72 students graduated from this university with specializations such as mining, metallurgy and technological processes and production automation. 4 of them were recognized as excellent.
At the beginning of the event, "Gaudemus" anthems of our country and the Russian Federation and students were played.
After that, the participants of the event were shown a video about the establishment and history of the branch.
The ceremony was attended by Oleg Malginov, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to Uzbekistan, Alevtina Chernikova, Rector of National Researches and Technology University (MISiS), Farhodbek Umarov, Director of the branch of National Researches and Technology University (MISiS) in Almalyk and Abdulla Khursanov, Chairman of the Board of Almalyk Mining and Metallurgical Complex, as well as representatives of enterprises in the mining and metallurgical industry of our country.
At the event, sincere wishes were expressed to the graduates and their parents. Teachers were also thanked.
Then, each student was awarded a diploma.
In the artistic part of the event, famous pop singers Ravshan Sobirov and Lola invited everyone to dance.
In particular, the various dances of the "Edelways" folk ensemble, which is a laureate and winner of a number of international competitions, gave everyone a festive mood.