+998 71 619 23 33BMT Bosh Assambleyasi tomonidan e'lon qilingan 25-noyabr – «Xotin-qizlarga nisbatan zo‘ravonlikka barham berish xalqaro kuni» munosabati bilan «Zo‘ravonlikka qarshi birgalikda kurashamiz» shiori ostida o‘tkazilayotgan «Ayol-qizlarga nisbatan zo‘ravonlikka qarshi 16 kunlik faol harakatlar» doirasida Olmaliq kon-metallurgiya kombinatida bir qator tadbirlar tashkil etildi.
Ana shunday tadbirlardan biri joriy yilning 9-dekabr kuni Sanoat temiryo‘l transporti boshqarmasining “Temiryo‘lchilar” madaniyat saroyida o‘tkazildi.
OKMK tarkibiy bo‘linmalarida mehnat qilayotgan 30 yoshgacha ayollardan tarkib topgan 18 ta jamoa o‘rtasida tashkil etilgan “Zakovat” intellektual o‘yini boʻlib oʻtdi.
OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashining xotin-qizlar masalalari bo‘yicha komissiyasi tomonidan tashkil etilgan o‘yinda g‘oliblikni Mis boyitish fabrikasi jamoasi egalladi.

Мы – против насилия!
Генеральной Ассамблеей Организации объединенных наций 25 ноября объявлен Международным днем борьбы за ликвидацию насилия в отношении женщин. В связи с этим на Алмалыкском горно-металлургическом комбинате был организован ряд мероприятий под девизом «Давайте вместе бороться с насилием!».
В рамках «16 дней активных действий» 9 декабря в управлении промышленного железнодорожного транспорта АГМК прошел интеллектуальный конкурс «Заковат». В нем приняли участие 18 команд из различных структурных подразделений комбината, состоящие из тружениц в возрасте до 30 лет.
По итогам игры, организованной комиссией по делам женщин Совета профсоюза работников АГМК, победу одержала команда медной обогатительной фабрики. Второе место занял коллектив медеплавильного завода. Обладателями третьего места стали работницы управления промышленного железнодорожного транспорта.