+998 71 619 23 33Olmaliq kon-metallurgiya kombinati tomonidan har bir bayramda ijtimoiy himoyaga muhtoj va ehtiyojmand oilalar hamda nogironligi bor shaxslarga muntazam ravishda mehr-muruvvat ko‘rsatib kelinadi.
Yangi yil bayrami munosabati bilan kombinat tarkibiy bo‘linmalari ham o‘zlariga biriktirilgan ta'lim muassasalari o‘quvchilariga e'tibor va g‘amxo‘rlik ko‘rsatishdi.
Jumladan, Kovuldi koni mehnat jamoasi shahrimizdagi 6-sonli ixtisoslashtirilgan yordamchi maktabining o‘quvchilarini bayram bilan qutlashdi. Qorbobo va qorqiz hamda turli ertak qahramonlari ishtirokidagi bayram tadbiri bolajonlarga bir olam quvonch bag‘ishladi. Mehnat jamoasi kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Anorboy Yusupovning ma'lum qilishicha, tadbar davomida maktabning 173 nafar o‘quvchilariga kombinat sovg‘alari taqdim etilgan.
Angren kon boshqarmasi mehnat jamoasiga Angren shahridagi 34-sonli tayanch-harakat a'zolari shikastlangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internati hamda 9-sonli alohida ta'lim ehtiyojlari bo‘lgan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabi biriktirilgan bo‘lib, konchilar maktab o‘quvchilari holidan muntazam ravishda xabar olib turishadi. Yangi yil bayrami arafasida ham ushbu maktablarda ayyom tadbirlari tashkil etilib, Qorbobo va qorqiz, ertak qahramonlari bolajonlarni bayram bilan tabriklashdi. Kon boshqarmasi kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Sherzod G‘aniyevning ma'lum qilishicha har ikki maktabning 330 nafar o‘quvchisiga kombinat sovg‘alari yetkazib berilgan.
Bundan tashqari, “Olmaliqmetallurgqurilish” tresti mas'ullari tomonidan Piskent tumanidagi 79-sonli maktab-internati o‘quvchilari uchun bayram tadbiri tashkil etildi. Trest kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Obid Sarkayevning ta'kidlashicha, tadbirda bolajonlarga ertak qahramonlari ishtirokida tomoshalar namoyish etilib, 55 nafar o‘quvchiga bayram sovg‘alari topshirilgan.
Shuningdek, Sanoat temir yo‘l transport boshqarmasiga biriktirilgan shahrimizdagi 80-sonli maktab internatining 172 nafar o‘quvchilariga ham kombinat sovg‘alari yetkazilgan.

AMMC gives children a holiday
The Almalyk Mining and Metallurgical Complex continues to actively support families in need of social protection, as well as people with disabilities, demonstrating their attention and care.
As part of the New Year celebration, the plant's divisions paid special attention to the pupils of the educational institutions assigned to them.
Thus, the workers of the Kauldy mine congratulated the students of the specialized auxiliary school No. 6 in Almalyk. At the festive event, organized with the participation of Grandfather Frost, Snow Maiden and fairy-tale characters, the children immersed themselves in an atmosphere of magic and joy. According to the chairman of the mine's trade union committee, Anorboy Yusupov, 173 schoolchildren received gifts from the plant.
The team of the Angren Mining Administration traditionally provides assistance to specialized boarding school No. 34 for children with musculoskeletal disorders in Angren and specialized school No. 9. On the eve of the New Year, festive events were held in these institutions, where children met Grandfather Frost, Snow Maiden and fairy-tale characters. According to the chairman of the trade union committee of the mine administration Sherzod Ganiev, the plant presented gifts to 330 students of both schools.
“Olmalikmetallurgqurilish” Trust organized a festive celebration for students of boarding school No. 79 in the Pskent district. The children were shown performances with the participation of fairy-tale characters, and 55 schoolchildren received New Year's gifts. The chairman of the trade union committee of the trust Obid Sarkayev noted that such events become a bright event in the lives of children.
In addition, the Industrial Railway Transport Department pleased 172 pupils of boarding school No. 80 in Almalyk, assigned to this division, with New Year's gifts.
These initiatives of the plant not only bring joy to children, but also emphasize the importance of caring for those who especially need support.