+998 71 619 23 33Olmaliq kon-metallurgiya kombinati tomonidan har bir bayramda ijtimoiy himoyaga muhtoj va ehtiyojmand oilalar hamda nogironligi bor shaxslarga muntazam ravishda mehr-muruvvat ko‘rsatib kelinadi.
Yangi yil bayrami munosabati bilan kombinat tarkibiy bo‘linmalari ham o‘zlariga biriktirilgan ta'lim muassasalari o‘quvchilariga e'tibor va g‘amxo‘rlik ko‘rsatishdi.
Jumladan, Kovuldi koni mehnat jamoasi shahrimizdagi 6-sonli ixtisoslashtirilgan yordamchi maktabining o‘quvchilarini bayram bilan qutlashdi. Qorbobo va qorqiz hamda turli ertak qahramonlari ishtirokidagi bayram tadbiri bolajonlarga bir olam quvonch bag‘ishladi. Mehnat jamoasi kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Anorboy Yusupovning ma'lum qilishicha, tadbar davomida maktabning 173 nafar o‘quvchilariga kombinat sovg‘alari taqdim etilgan.
Angren kon boshqarmasi mehnat jamoasiga Angren shahridagi 34-sonli tayanch-harakat a'zolari shikastlangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internati hamda 9-sonli alohida ta'lim ehtiyojlari bo‘lgan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabi biriktirilgan bo‘lib, konchilar maktab o‘quvchilari holidan muntazam ravishda xabar olib turishadi. Yangi yil bayrami arafasida ham ushbu maktablarda ayyom tadbirlari tashkil etilib, Qorbobo va qorqiz, ertak qahramonlari bolajonlarni bayram bilan tabriklashdi. Kon boshqarmasi kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Sherzod G‘aniyevning ma'lum qilishicha har ikki maktabning 330 nafar o‘quvchisiga kombinat sovg‘alari yetkazib berilgan.
Bundan tashqari, “Olmaliqmetallurgqurilish” tresti mas'ullari tomonidan Piskent tumanidagi 79-sonli maktab-internati o‘quvchilari uchun bayram tadbiri tashkil etildi. Trest kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Obid Sarkayevning ta'kidlashicha, tadbirda bolajonlarga ertak qahramonlari ishtirokida tomoshalar namoyish etilib, 55 nafar o‘quvchiga bayram sovg‘alari topshirilgan.
Shuningdek, Sanoat temir yo‘l transport boshqarmasiga biriktirilgan shahrimizdagi 80-sonli maktab internatining 172 nafar o‘quvchilariga ham kombinat sovg‘alari yetkazilgan.

АГМК дарит праздник детям
Алмалыкский горно-металлургический комбинат продолжает активно поддерживать семьи, нуждающиеся в социальной защите, а также людей с ограниченными возможностями, демонстрируя свое внимание и заботу.
В рамках празднования Нового года подразделения комбината уделили особое внимание воспитанникам закрепленных за ними учебных заведений.
Так, работники рудника «Каульды» поздравили учащихся специализированной вспомогательной школы №6 в Алмалыке. На праздничном мероприятии, организованном с участием Деда Мороза, Снегурочки и сказочных персонажей, дети погрузились в атмосферу волшебства и радости. Как сообщил председатель профсоюзного комитета рудника Анорбой Юсупов, подарки от комбината получили 173 школьника.
Трудовой коллектив Ангренского рудоуправления традиционно оказывает помощь специализированной школе-интернату №34 для детей с нарушениями опорно-двигательного аппарата в Ангрене и специализированной школе №9. В преддверии Нового года в этих учреждениях прошли праздничные мероприятия, где дети встретились с Дедом Морозом, Снегурочкой и сказочными героями. По словам председателя профсоюзного комитета рудоуправления Шерзода Ганиева, комбинат вручил подарки 330 ученикам обеих школ.
Трест «Олмаликметаллургкурилиш» организовал праздничное торжество для учащихся школы-интерната №79 в Пскентском районе. Ребятам показали спектакли с участием сказочных персонажей, а 55 школьников получили новогодние подарки. Председатель профсоюзного комитета треста Обид Саркаев отметил, что такие мероприятия становятся ярким событием в жизни детей.
Кроме этого, управление промышленного железнодорожного транспорта порадовало новогодними подарками 172 воспитанников школы-интерната №80 в Алмалыке, закрепленной за этим подразделением.
Эти инициативы комбината не только дарят детям радость, но и подчеркивают важность заботы о тех, кто особенно нуждается в поддержке.