13 Noyabr 2025, 12:31 993
Joriy yilning 12-noyabr kuni OKMKda Digital Industry MChJ mas’ullari va "Olmaliq KMK" AJ IT yo‘nalishi mutaxassislari bilan Belarus Respublikasining Complete Soft kompaniyasi direktori o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida ishlab chiqarish jarayonlarini raqamlashtirish, aqlli boshqaruv tizimlarini joriy etish va korxonaning IT infratuzilmasini modernizatsiya qilish masalalari muhokama qilindi.
Tadbirda Ishlab chiqarish samaradorligini oshirish uchun texnologik uchastkalarni avtomatlashtirish, raqamli yechimlarni integratsiya qilish va yagona tahliliy platformani yaratish istiqbollariga alohida e’tibor qaratildi.
Konstruktiv ruhda o‘tgan uchrashuv OKMK raqamli ekotizimini rivojlantirish hamda innovatsiyalar sohasida xalqaro hamkorlikni kengaytirish yo‘lidagi yana bir qadam bo‘ldi.

+998 71 619 23 33On November 12 of this year, a meeting was held at Almalyk Mining and Metallurgical Complex (AMMC) with representatives of Digital Industry LLC and IT specialists of AMMC, along with the Director of Complete Soft from the Republic of Belarus.
During the meeting, issues related to the digitalization of production processes, implementation of smart management systems, and modernization of the enterprise’s IT infrastructure were discussed.
The event paid special attention to prospects for increasing production efficiency through automation of technological sections, integration of digital solutions, and creation of a unified analytical platform.
The constructive meeting became another step in developing AMMC’s digital ecosystem and expanding international cooperation in the field of innovations.