13 Noyabr 2025, 12:31 993
Joriy yilning 12-noyabr kuni OKMKda Digital Industry MChJ mas’ullari va "Olmaliq KMK" AJ IT yo‘nalishi mutaxassislari bilan Belarus Respublikasining Complete Soft kompaniyasi direktori o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida ishlab chiqarish jarayonlarini raqamlashtirish, aqlli boshqaruv tizimlarini joriy etish va korxonaning IT infratuzilmasini modernizatsiya qilish masalalari muhokama qilindi.
Tadbirda Ishlab chiqarish samaradorligini oshirish uchun texnologik uchastkalarni avtomatlashtirish, raqamli yechimlarni integratsiya qilish va yagona tahliliy platformani yaratish istiqbollariga alohida e’tibor qaratildi.
Konstruktiv ruhda o‘tgan uchrashuv OKMK raqamli ekotizimini rivojlantirish hamda innovatsiyalar sohasida xalqaro hamkorlikni kengaytirish yo‘lidagi yana bir qadam bo‘ldi.

+998 71 619 23 3312 ноября на территории АГМК состоялась рабочая встреча между руководством ООО Digital Industry, IT-специалистами АО «Алмалыкский ГМК» и директором белорусской компании «Complete Soft».
В ходе диалога были рассмотрены вопросы цифровой трансформации производства, внедрения интеллектуальных систем управления и обновления IT-инфраструктуры предприятия.
Особый акцент был сделан на автоматизацию технологических процессов, интеграцию цифровых решений и разработку единой аналитической платформы, направленной на повышение производственной эффективности.
Встреча прошла в деловой и продуктивной атмосфере, став очередным шагом в развитии цифровой среды АГМК и укреплении международного партнёрства в области инноваций.