Loyiha doirasida sanoat zonasida tashkil etilgan ekobog‘ga OKMK boshqaruv raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Sa'di Shermatov tashrif buyurib bog‘dagi ekilgan daraxtlarga agrotexnik ishlov berish bo‘yicha tarkibiy bo‘linmalari mas'ullariga ko‘rsatmalar berib o‘tdi.
Shuningdek, S.Shermatov bog‘dagi daraxt nihollari oralariga ispan atirgullarini ekish bo‘yicha ham mas'ullarga topshiriq berdi.
Ma'lumot o‘rnida aytish mumkinki sanoat hududida tashkil etilgan mazkur ekobog‘ning maydoni 3 gektarga yaqin. Bog‘ hududi kombinat tarkibiy bo‘linmalariga biriktirilgan bo‘lib, bu yerga pavlovniya, eldor qarag‘ayi, tuya kabi manzarali daraxt ko‘chatlari ekilgan.
Endilikda bog‘dagi daraxt nihollari oralariga 4000 tupdan ortiq ispan atirgullari ekiladi. Ayni paytda daraxt ko‘chatlariga agrotexnik ishlov berish ishlari amalga oshirilmoqda.

+998 71 619 23 33Как уже сообщалось ранее, в рамках общенационального проекта «Яшил макон» («Зеленое пространство») на территории промышленной зоны нашего города создан экопарк.
7 апреля заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам Саъди Шерматов посетил этот парк. С. Шерматов дал соответствующие указания ответственным структурным подразделениям по осуществлению комплекса агротехнических мероприятий.
Также со стороны зампредседателя ответственным лицам было поручено начать посадку на этой территории испанских роз – признанную красавицу садов и оранжерей. Между рядами саженцев будут посажены 4000 кустов этого растения.
Для справки, площадь парка составляет около 3 гектаров. Здесь посажены саженцы различных декоративных деревьев (павловния, сосна эльдарская, туя).