+998 71 619 23 33Xabaringiz bor, Prezidentimizning Farmoniga ko‘ra, mamlakatimizning 32 yilligi munosabati bilan Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining bir guruh ishchi-xodimlari ham mukofotlandi.
Bugun OKMK boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi» faxriy unvoni bilan mukofotlangan «Yoshlik-1» konini o‘zlashtirish loyihasi direktorining birinchi o‘rinbosari Staroverov Oleg Vladimirovichni, - “Mehnat shuhrati” ordeni bilan taqdirlangan Rux zavodi tanlab eritish sexi gidrometallurg-apparatchisi Merganov Xakimjan Ergashevichni, “Shuhrat” medali bilan mukofotlangan Texnologik transport boshqarmasining «BelAZ» haydovchisi Maxmudov Sanjar Qodirovichni samimiy muborakbod etdi.
A. Xursanov ushbu mukofotlar kombinat mehnat jamoasiga bo‘lgan e'tiborni bildirishini, belgilangan vazifa va topshiriqlarni bajarishda kuch va g‘ayrat bag‘ishlashini ta'kidladi.
Shuningdek, A. Xursanov «Mehnat shuhrati» ordeni bilan mukofotlangan «Enter Engineering Pte. Ltd.» kompaniyasi bosh direktori Usmonov Ulugbek Alimjonovichni, “Do‘stlik” ordeni bilan mukofotlangan «Enter Engineering Pte. Ltd.» «Sanoat-energetika guruhi» MChJ ijrochi direktori Salyamov Anvar Shavkatovichni, “Shuhrat” medali bilan taqdirlangan «Enter Engineering Pte. Ltd.» «Sanoat-energetika guruhi» MChJ og‘ir sanoat loyihalari direksiyasi direktorining birinchi o‘rinbosari Yodgorov Alisher Abduraximovichlarni ham yuksak mukofot bilan muborakbod etib, 3-Mis boyitish fabrikasining qurilishida ishtirok etayotgan kompaniya ishlariga rivoj tiladi.

+998 71 619 23 33As previously reported, by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan, in connection with the thirty-second anniversary of the independence of our country, a group of employees of the Almalyk Mining and Metallurgical Plant were awarded state awards.
Today, the Chairman of the Board of Almalyk GMC JSC Abdullah Khursanov sincerely congratulated Oleg Oleg Vladimirovich Staroverov (First Deputy Director of the Project Mastering project "Yoshlik I", holder of the honorary title " Tallurg leaching workshop of a zinc plant, holder of the “Mekhnat Shukhrati” order), Sanzhar Kodirovich Makhmudov (driver of the BelAZ vehicle of the technological transport department, holder of the “Shukhrat” medal).
Khursanov noted that the awarding of high state awards once again emphasizes the attention paid by the leadership of our country to the plant’s workforce, which, of course, gives us strength, confidence and enthusiasm in fulfilling our tasks.
Also, the Chairman of the Board congratulated Ulugbek Alimzhonovich Usmonov (General Director of Enter Engineering Pte.Ltd, awarded the Order of Mekhnat Shukhrati), Anvar Shavkatovich Salyamov (Executive Director of Sanoat-energetika guruhi LLC, Enter Engineering Pte.Ltd, awarded Order of "Dustlik"), Alisher Abdurakhimovich Yodgorov (first deputy director of the heavy industry projects directorate of Sanoat-energetika guruhi LLC, Enter Engineering Pte.Ltd, awarded the Shukhrat medal), wishing labor success to the company participating in the construction of a copper concentration plant factories-3.