+998 71 619 23 33Xabaringiz bor, Prezidentimizning Farmoniga ko‘ra, mamlakatimizning 32 yilligi munosabati bilan Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining bir guruh ishchi-xodimlari ham mukofotlandi.
Bugun OKMK boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi» faxriy unvoni bilan mukofotlangan «Yoshlik-1» konini o‘zlashtirish loyihasi direktorining birinchi o‘rinbosari Staroverov Oleg Vladimirovichni, - “Mehnat shuhrati” ordeni bilan taqdirlangan Rux zavodi tanlab eritish sexi gidrometallurg-apparatchisi Merganov Xakimjan Ergashevichni, “Shuhrat” medali bilan mukofotlangan Texnologik transport boshqarmasining «BelAZ» haydovchisi Maxmudov Sanjar Qodirovichni samimiy muborakbod etdi.
A. Xursanov ushbu mukofotlar kombinat mehnat jamoasiga bo‘lgan e'tiborni bildirishini, belgilangan vazifa va topshiriqlarni bajarishda kuch va g‘ayrat bag‘ishlashini ta'kidladi.
Shuningdek, A. Xursanov «Mehnat shuhrati» ordeni bilan mukofotlangan «Enter Engineering Pte. Ltd.» kompaniyasi bosh direktori Usmonov Ulugbek Alimjonovichni, “Do‘stlik” ordeni bilan mukofotlangan «Enter Engineering Pte. Ltd.» «Sanoat-energetika guruhi» MChJ ijrochi direktori Salyamov Anvar Shavkatovichni, “Shuhrat” medali bilan taqdirlangan «Enter Engineering Pte. Ltd.» «Sanoat-energetika guruhi» MChJ og‘ir sanoat loyihalari direksiyasi direktorining birinchi o‘rinbosari Yodgorov Alisher Abduraximovichlarni ham yuksak mukofot bilan muborakbod etib, 3-Mis boyitish fabrikasining qurilishida ishtirok etayotgan kompaniya ishlariga rivoj tiladi.

28 Августа 2023, 12:59 3879
Как сообщалось ранее, Указом Президента Республики Узбекистан в связи с тридцать второй годовщиной независимости нашей страны группа работников Алмалыкского горно-металлургического комбината удостоена государственных наград.
Сегодня председатель правления АО «Алмалыкский ГМК» Абдулла Хурсанов от всей души поздравил Староверова Олега Владимировича (первый заместитель директора проекта по освоению рудника «Ёшлик I», обладатель почетного звания «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган саноат ходими»), Мерганова Хакимжана Эргашевича (аппаратчик-гидрометаллург цеха выщелачивания цинкового завода, обладатель ордена «Мехнат шухрати»), Махмудова Санжара Кодировича (водитель автомашины «БелАЗ» управления технологического транспорта, обладатель медали «Шухрат»).
А. Хурсанов отметил, что присуждение высоких государственных наград ещё раз подчеркивает внимание, уделяемое руководством нашей страны трудовому коллективу комбината, что, безусловно, придаёт нам сил, уверенности и энтузиазма в выполнении поставленных задач.
Также председатель правления поздравил Усмонова Улугбека Алимжоновича (генеральный директор компании «Enter Engineering Pte. Ltd», удостоен ордена «Мехнат шухрати»), Салямова Анвара Шавкатовича (исполнительный директор ООО «Sanoat-energetika guruhi» компании «Enter Engineering Pte. Ltd», удостоен ордена «Дустлик»), Ёдгорова Алишера Абдурахимовича (первый заместитель директора дирекции проектов тяжелой промышленности ООО «Sanoat-energetika guruhi» компании «Enter Engineering Pte. Ltd», удостоен медали «Шухрат»), пожелав трудовых успехов компании, участвующей в строительстве медной обогатительной фабрики-3.