E'tirofga sazovor jurnalistlar va yoshlar
Shahrimizdagi “Go‘zal” tantanalar majmuasida 27-iyun - Matbuot va OAV xodimlari kuni hamda 30-iyun - Yoshlar kuni munosabati bilan bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda so‘z olgan Olmaliq kon-metallurgiya kombinati boshqaruvi raisi, senator Abdulla Xursanov OAV vakillari va yoshlarga o‘z samimiy tilaklarini bildirib o‘tdi. Shuningdek, u o‘z so‘zida bugungi kunda mamlakatimizda so‘z erkinligi borasida amalga oshirilayotgan islohotlar, yoshlarga berilayotgan e'tibor xususida to‘xtalib o‘tdi.
Olmaliq shahar hokimligi mas'ullari ham jurnalistlar va yoshlarni qutlashdi.
Shundan so‘ng, sana munosabati bilan OKMK Axborot xizmati, Olmaliq shahar OAV vakillari, markaziy televideniya va internet nashrlarning bir guruh xodimlariga Faxriy Yorliqlar, qimmatbaho sovg‘alar tuhfa etildi.
Shuningdek, bir guruh faol kombinat yoshlari ham Faxriy Yorliq hamda qimmatbaho sovg‘alar bilan rag‘batlantirildi.

На АГМК отметили двойной праздник
27 июня в зале торжеств «Гузаль» прошло праздничное мероприятие, посвященное Дню работников печати и средств массовой информации, а также Дню молодежи.
Открыл мероприятие председатель правления АО «Алмалыкский ГМК», сенатор Абдулла Хурсанов. В своем выступлении он остановился на проводимых сегодня в нашей стране реформах, направленных на обеспечение свободы слова, открытости и гласности, отметил, что молодежная политика является приоритетным направлением государственной деятельности республики. Выразив искренние и теплые поздравления представителям СМИ и молодежи, А. Хурсанов пожелал творческих успехов, удачи и больших побед во всех начинаниях.
После этого состоялась церемония награждения сотрудников информационной службы АГМК, представителей СМИ Алмалыка, центрального телевидения и интернет-изданий. Им были вручены почетные грамоты комбината и ценные подарки. Также наградили группу активной и инициативной молодежи комбината.
Не обошлось и без концертной программы коллективов художественной самодеятельности Дворца культуры «Металлург», придавшей мероприятию праздничную атмосферу.