+998 71 619 23 33Angren Kon Boshqarmasi obyektlarida "Favqulodda vaziyatlardan muhofaza qilish va fuqaro muhofazasi oyligi" doirasidagi tadbirlar muntazam o'tkazib kelinmoqda.
Xususan, Angren KB rahbarining 2025-yil 17-mart kunidagi "Fuqaro muhofazasi oyligini o'tkazish to'g'risida"gi farmoyishi ijrosi bo'yicha rejaga asosan, korxonaga xizmat ko‘rsatuvchi Avtomobil transporti boshqarmasining 2-avtokorxonasi rahbar va ishchi-xodimlari o‘rtasida profilaktik tadbir tashkil etildi.
Unda bo'linma yong'in qutqaruv mahsus avtomobili va asbob-anjomlari ko'rgazmasi namoyish etildi.
Tadbirda korxonaning Fuqaro muhofazasi bo'yicha bo'lim boshlig'i hamda Angren KB obyektlarida yong‘in xavfsiligini ta‘minlashni tashkil etish bo‘limi xodimlari tomonidan yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan favqulodda vaziyatlarning oldini olish borasida tushuntirish ishlari olib borildi.

+998 71 619 23 33На объектах Ангренского рудоуправления регулярно проводятся мероприятия в рамках месячника «Защита от чрезвычайных ситуаций и гражданская безопасность».
В частности, согласно распоряжению руководителя Ангренского рудоуправления от 17 марта 2025 года «О проведении месячника гражданской защиты», в соответствии с утверждённым планом было организовано профилактическое мероприятие для руководителей и работников автобазы управления автомобильного транспорта, обслуживающего предприятие.
В рамках встречи была представлена выставка специального пожарно-спасательного автомобиля и оборудования.
Специалисты отдела гражданской защиты предприятия, а также сотрудники подразделения, ответственного за обеспечение пожарной безопасности на объектах Ангренского РУ, провели разъяснительную работу о мерах предотвращения возможных чрезвычайных ситуаций.