“Gulzor” bolalar sog‘lomlashtirish oromgohida 308 nafar qoraqalpog‘istonlik bolalar dam olmoqda
Ayni paytda Olmaliq kon-metallurgiya kombinati tasarrufidagi «Gulzor» yozgi bolalar sog‘lomlashtirish oromgohida 308 nafar qoraqalpog‘istonlik bolalar dam olmoqda.
Kecha oromgohga kelgan bolalar tantanali ravishda kutib olindi, – deya xabar bermoqda kombinat matbuot xizmati. Qayd etilishicha, kombinat kasaba uyushmasi Kengashi faollari mavsumning maroqli o‘tishi barcha sharoitlarni hozirlashgan.
– Bolalar uchun ta'tilning eng qiziqarli davri «Gulzor»da o‘tishiga ishonaman, – deydi OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi ijtimoiy himoya bo‘yicha mutaxassisi Feruza Bazarova. – Oromgohimizda bolajonlarning maroqli dam olishlari uchun barcha sharoit yaratilgan. Malakali va faol yetakchilarni jalb etgan holda bolalarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish uchun turli ko‘ngilochar dasturlar, sport va badiiy tanlovlar uyushtirish rejalashtirilgan. O‘ylaymanki, ular 12 kun davomida olam-olam taassurot olishadi.
Oromgohga kelgan bolalar yuz-ko‘zlarida porlab turgan quvonch ularning mamnunligini ifoda etmoqda.
– Tabiati juda go‘zal, ob-havosi o‘ta toza, salqin joy ekan. Menga juda yoqdi. Miriqib hordiq chiqaryapmiz. Biz jonajon O‘zbekistonimiz hamisha mana shunday tinch, osuda va serfayz, do‘stlarga bag‘ri ochiq bo‘lishini istaymiz, - deydi nukuslik Farangiz Maxsetbayeva.

ДОЛ «Гулзор» распахнул свои двери для детей из Каракалпакстана
В настоящее время в детском оздоровительном лагере «Гулзор» Алмалыкского горно-металлургического комбината проводят свое лето 308 мальчишек и девчонок из Каракалпакстана.
Вчера, 2 августа, детей встретили с большим торжеством: сотрудники лагеря, коллективы Дворца культуры «Металлург» устроили для них настоящий праздник. Активисты Совета профсоюза работников АГМК создали все условия для приятного и незабываемого времяпровождения.
– Я уверена, что отдых в нашем лагере «Гулзор» станет для детей самым увлекательным и радостным периодом их летних каникул, – рассказывает специалист по социальной защите Совета профсоюза работников АГМК Феруза Базарова. – Здесь созданы все условия для содержательной организации досуга детей. Коллектив здравницы состоит из квалифицированных специалистов, воспитателей и вожатых, которые не дадут скучать. В течение 12 дней будут организованы различные развлекательные мероприятия, спортивные, художественные и музыкальные конкурсы. В общем, программа очень насыщенная.
- Атмосфера на территории лагеря очень дружная и приятная, - говорит Фарангиз Махсетбаева из Нукуса. - Свежий воздух, красивая природа. Мне здесь очень нравится!
Желаем детишкам интересного и полезного отдыха, чтоб с ними остались только чудесные и добрые воспоминания, и, чтоб сезон завершился с арсеналом самых позитивных впечатлений!