+998 71 619 23 33Ayni kunlarda Olmaliq kon-metallurgiya kombinati homiyligida “Mehr-muruvvat kunlari” o‘tkazilmoqda. Mazkur “Mehr-muruvvat kunlari” doirasida hamda 3-dekabr – Xalqaro nogironlar kuni munosabati bilan bugun “Metallurg” madaniyat saroyida “Mehr-oqibat - oliy fazilat” nomli bayram tadbiri tashkil etildi. Tadbir davomida Olmaliq shahridagi 6-sonli ixtisoslashtirilgan yordamchi maktab hamda 80-sonli kar va zaif eshituvchi bolalar maktab internati o‘quvchilarining ijodiy ishlari yarmarkasi hamda savdosi tashkil etildi.
Yarmarkada bolajonlar tomonidan qo‘l mehnati bilan yaratilgan turli o‘yinchoq va rasmlar namoyish etilib, ushbu ijodiy ishlar kombinat rahbariyati va ishchi-xodimlari tomonidan xarid qilindi.
Shuningdek, "Metallurg" madaniyat saroyi ijodiy guruhlari tomonidan konsert dasturi taqdim etilib turli xil ertak qahramonlari ham bolajonlarning ko‘ngillarini shod etishdi. Bayram tadbiri davomida bolajonlarga 330 ta turli xil shirinliklardan iborat sovg‘alar jamlanmasi tuhfa etildi.
Eslatib o‘tamiz, yarmarka savdolari ertaga ham davom etadi.
Ma'lumot uchun: kombinatda nogironligi bo‘lgan, shuningdek, qaramog‘ida nogiron farzandi bo‘lgan oilalarga mehnat qonunchiligi va boshqa ijtimoiy dasturlar asosida yetarli shart-sharoit yaratib berilmoqda.
Bundan tashqari, OKMK tomonidan imkoniyati cheklangan bolalar o‘quv ta'lim muassasalari, “Saxovat”, “Muruvvat” uylariga muntazam homiylik yordamlari tashkil etilgan.

+998 71 619 23 33As previously reported, on the eve of the International Day of Persons with Disabilities “Days of Kindness and Generosity” are held under the sponsorship of Almalyk Mining and Metallurgical Complex.
Within the framework of this action today, on December 1, a festive event entitled “Of all the virtues and merits the kind heartedness is the greatest!” was organized in the “Metallurg” Cultural Centre.
During the event, a fair was organized, where creative works of pupils of specialized auxiliary school No. 6 and specialized boarding school No. 80 for deaf and hearing impaired children of Almalyk town were presented. All kinds of applications, crafts, cards and other handmade works of the students were purchased by the management and employees of the Complex.
The festive atmosphere was created by the amateur art groups of the “Metallurg” Cultural Centre, presenting a concert program with songs and dances to the young spectators. Also, various cartoon characters gave the kids holiday gifts - sets of various sweets.