Jahon mis mahsulotlari bozoridagi ulushi 7% bo‘lgan kompaniya vakillari OKMKda bo‘lishdi
Olmaliq kon-metallurgiya kombinati hamda Germaniya davlatining yetakchi kompaniyalari, moliya va bank tashkilotlari, o‘quv muassasalari o‘rtasida yildan-yilga o‘zaro manfaatli hamkorlik aloqalari mustahkamlanib bormoqda. Mazkur hamkorlik aloqalari doirasida  joriy yilning 25-aprel kuni Germaniyaning KME Group kompaniyasi vakillari OKMKda bo‘lishdi.
Dastlab, OKMK rahbariyati va KME Group kompaniyasi vakillari o‘rtasida tashkil etilgan uchrashuvda o‘zaro hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish borasida muzokaralar olib borildi.
Shuningdek, tashrif davomida mehmonlar dunyodagi eng yirik konlardan biri sanalgan Qalmoqqir koniga ham borishdi.
Germaniyaning “Aurubis” kompaniyasi o‘quv markazi namunasida, zamonaviy ta'lim dasturlari asosida faoliyat yuritib kelayotgan Muhandislik maktabi mehmonlarning navbatdagi manzili bo‘ldi. Mehmonlar maktabdagi o‘qitish tizimi, yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdilar.
Ma'lumot uchun: KME Group kompaniyasi dunyodagi eng yirik mis va mis qotishmalarini ishlab chiqaruvchilardan biridir. 1886-yilda Germaniyada tashkil etilgan kompaniya Kabelmetal AG, Stolberger Metallwerke, Tréfimétaux SA va Europa Metalli kabi bir nechta mis ishlab chiqaruvchilarni birlashtirgan.
Hozirda KME KME Group S.p.A. tomonidan boshqariladi. Kompaniya Germaniya, Fransiya, Italiya, Ispaniya, Xitoy va AQShda ishlab chiqarish quvvatlariga ega bo‘lib, bu butun dunyo bo‘ylab mijozlarga xizmat ko‘rsatish imkonini beradi.
KME Group bugungi kunda jahon bozorlarida yetakchi o‘rinlarni egallagan xalqaro miqyosdagi korxona hisoblanadi.
Kompaniya ilmiy-tadqiqot faoliyati bilan faol shug‘ullanadi va dunyoning turli universitetlari va ilmiy-tadqiqot muassasalari bilan aloqalarni qo‘llab-quvvatlaydi. Shuningdek, u o‘z mahsulotlari va jarayonlarining ekologik barqarorligini yaxshilash ustida faol ish olib bormoqda.

+998 71 619 23 33Взаимовыгодные партнерские отношения между Алмалыкским горно-металлургическим комбинатом и ведущими компаниями, финансовыми и банковскими структурами, а также учебными заведениями Германии с каждым годом продолжают укрепляться.
В рамках этих связей 25 апреля текущего года комбинат посетили представители немецкой компании «KME Group». В ходе визита состоялась встреча руководства АГМК и делегации «KME Group», в рамках которой были проведены переговоры о налаживании сотрудничества.
Также гости посетили одно из крупнейших месторождений меди в мире — рудник «Кальмакыр».
Следующим пунктом программы стала инженерная школа, действующая по современным образовательным стандартам и организованный по образцу учебного центра немецкой компании «Aurubis». Гости подробно ознакомились с системой обучения и условиями, созданными для слушателей.
Для справки: «KME Group» — один из крупнейших производителей меди и медных сплавов в мире. Основанная в 1886 году в Германии, компания объединила несколько известных производителей меди, включая «Kabelmetal AG», «Stolberger Metallwerke», «Tréfimétaux SA» и «Europa Metalli».
Сегодня «KME» управляется компанией «KME Group S.p.A.» и имеет производственные мощности в Германии, Франции, Италии, Испании, Китае и США, что позволяет ей эффективно обслуживать клиентов по всему миру.
«KME Group» является одним из лидеров мирового рынка и активно занимается научно-исследовательской деятельностью, поддерживая сотрудничество с университетами и научными учреждениями разных стран. Большое внимание компания уделяет повышению экологической устойчивости своих продуктов и производственных процессов.
Ежегодный объем продаж «KME» достигает около 330 тысяч тонн продукции, что составляет примерно 7% мирового рынка медной продукции.