+998 71 619 23 33Joriy yilning 25-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 32 yilligi munosabati bilan, “Insonga e'tibor va sifatli ta'lim yili” davlat dasturi ijrosini ta'minlash maqsadida "Olmaliq KMK” AJ xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi tomonidan an'anaga aylanib qolgan “Kasaba uyushmalari – bolalarga” ijtimoiy aksiyasi tashkil etildi.
“Metallurg” madaniyat saroyida tashkil etilgan tadbir avvalida mas'ullar so‘zga chiqib, yurtimizda olib borilayotgan islohotlarning zamirida inson manfaatlari yotganini ta'kidlashdi.
Shundan so‘ng, bolajonlar o‘rtasida “Qo‘li gul rassom” va “Suv tashuvchilar” kabi qiziqarli o‘yinlar tashkil etildi. Ushbu o‘yinlarning g‘oliblariga esa Jon Baldonining "Liderning oltin kitobi" nashri sovg‘a qilindi.
“Metallurg” madaniyat saroyining badiiy havaskorlik jamoalari tomonidan tayyorlangan musiqiy guldasta barchaga manzur bo‘ldi.
Aksiya doirasida ko‘p bolali, nogiron farzandi bor, boquvchisini yo‘qotgan oilalarining 307 nafar farzandlariga 15ta o‘quv qurollaridan iborat jamlanmalar tuhfa etildi.

+998 71 619 23 33Во исполнение Государственной программы в «Год заботы о человеке и качественного образования» 25 августа текущего года Совет профсоюза работников АО «Алмалыкский ГМК» провёл ставшую уже традицией социальную акцию «Профсоюзы – детям».
Мероприятие, приуроченное 32-й годовщине государственной независимости нашей республики, прошло во Дворце культуры «Металлург». Выступившие в нем ответственные лица отметили, что в основе реформ, проводимых в нашей стране, лежат прежде всего права, свободы и интересы человека.
В рамках мероприятия организовали интересные игры «Искусный художник» и «Водоносы», победителей которых наградили издание «Золотая книга лидера» за авторство Джона Бальдони.
Атмосферу праздника подарили выступления коллективов художественной самодеятельности ДК «Металлург».
В рамках акции более трёмстам ребятишкам – детям работников комбината (из многодетных семей, семей с детьми с ограниченными возможностями и потерявших кормильца) вручены наборы из 15 школьных принадлежностей.