+998 71 619 23 33Ma'lumki, avgust oyining birinchi yakshanbasi har yili O‘zbekiston Respublikasi temiryo‘l transporti xodimlari kuni sifatida nishonlanib kelinadi.
Ushbu sana munosabati bilan bugun kombinat temir yo‘l sohasi vakillari uchun bayram tadbiri tashkil etildi.
Bir dasturxon atrofida jam bo‘lgan Sanoat temir yo‘l transport boshqarmasi ishchi-xodimlarini, mehnat faxriylarini OKMK boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov kasb bayramlari bilan samimiy muborakbod etdi. Sanoatning qon tomiri bo‘lgan temiryo‘lchilarning kombinatda amalga oshirilayotgan investitsiyaviy loyihalarda, belgilangan ishlab chiqarish prognozlarini bajarilishida muhim o‘rni borligini ta'kidlab o‘tdi.
Tadbir davomida sana munosabati bilan OKMK boshqaruvi raisi A.Xursanovning buyrug‘iga ko‘ra, 3 nafar soha vakili turli darajadagi “Konchilik shuhrati” ko‘krak nishoni bilan, 11 nafar ishchi-xodim Faxriy Yorliq va yana 11 nafari esa qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanishdi.
Shuningdek, OKMK xodimlar kasaba uyushmasi Kengashi tomonidan 13 nafar ishchi-xodimga tashakkurnoma va esdalik sovg‘alari topshirildi.
Ma'lumot uchun: STTB mehnat jamoasi joriy yilning birinchi yarim yilligida tog‘ jinslarini tashish rejasini 100,2 foizga, ma'danlar tashish rejasini 104,7 foizga bajarishidi. Jami yuk aylanmasi qariyb 100,0 foizni tashkil etdi. Mahalliylashtirish dasturi doirasida 5,5 mlrd. so‘mlik mahsulot tayyorlanib, reja 111,0 foizga ado etildi, qariyb 1,0 kilometr yangi temiryo‘l qurildi va 9,3 kilometr uzunlikdagi temiryo‘llar kapital ta'mirlandi.

+998 71 619 23 33Ежегодно первое воскресенье августа в нашей стране отмечается День работников железнодорожного транспорта Республики Узбекистан.
В связи с этим на Алмалыкском горно-металлургическом комбинате было организовано праздничное мероприятие для представителей данной отрасли.
Мероприятие собрало за щедрым дастарханом тружеников и ветеранов труда управления промышленного железнодорожного транспорта. Поздравил виновников торжества председатель правления АО «Алмалыкский ГМК» Абдулла Хурсанов, отметив значимый вклад железнодорожников комбината в реализацию крупных инвестиционных проектов.
В ходе мероприятия состоялась церемония награждения группы передовиков производства. Так, 3 работникам вручены нагрудной знак «Горняцкая слава» различных степеней, 11 работникам – Почетные грамоты АГМК, 11 работникам – ценные подарки.
Кроме этого, 13 работникам вручили благодарственные письма и памятные подарки от Совета профсоюза работников АГМК.
Праздничную атмосферу подарили выступления коллективов художественной самодеятельности Дворца культуры «Металлург».
Для справки: в первой половине 2024 года прогноз по транспортировке горной массы выполнен на 100,2%, руды – на 104,7%, а общий грузооборот составил 100,0 %. В рамках реализации Программы локализации произведено импортозамещающей продукции на сумму 5,5 млрд сумов, прогноз выполнен на 111,0%. Построено около 1,0 километра новых и капитально отремонтировано 9,3 километра железных дорог.