Kon-geologiya vazirligida “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi ijrosi yuzasidan muhokama-munosabat tadbiri o‘tkazildi
01 Iyul 2024, 11:5 1790
2024-yil 28-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi va 2024-yilga mo‘ljallangan Davlat dasturida belgilangan maqsad va vazifalar mazmun-mohiyatiga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tdi.
Seminarda vazirlik markaziy apparati hamda videokonferensaloqa orqali uning tizimosti tashkilot, korxona, muassasa va aksiyadorlik jamiyatlarining xodimlari ishtirok etishdi.
“Taraqqiyot strategiyasi” markazi mas’ul xodimi F.Yunusov markaz faoliyati, “Oʻzbekiston-2030” strategiyasi, “Yoshlar va biznesni qoʻllab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid Davlat dasturida belgilangan asosiy maqsad va vazifalar, bevosita vazirlik-idoralar, jumladan Kon-geologiya vazirligi amalga oshiradigan chora-tadbirlar haqida taqdimot qildi.

Состоялось обсуждение реализации стратегии «Узбекистан-2030»
28 июня текущего года в Министерстве горнодобывающей промышленности и геологии Узбекистана состоялся семинар по обсуждению целей и задач, определенных Стратегией «Узбекистан-2030» и Государственной программой на 2024 год.
В мероприятии приняли участие сотрудники центрального аппарата министерства, а также его подсистем, предприятий, учреждений и акционерных обществ по видеоконференцсвязи.
Специалист Центра «Стратегия развития» Ф. Юнусов выступил с презентацией о деятельности данного учреждения, рассказав о стратегии «Узбекистан-2030», основных целях и задачах, определенных Государственной программой, а также о мерах, которые будут осуществляться непосредственно министерствами и ведомствами, в том числе Министерством горнодобывающей промышленности и геологии.