+998 71 619 23 33Ma'lumki, ayni kunlarda kombinat tarkibiy bo‘linmalarida 2023-yilda jamoa shartnomasi bajarilishi yuzasidan mehnat jamoalari konferensiyasi bo‘lib o‘tmoqda.
Joriy yilning 26-yanvar kuni Qalmoqqir kon boshqarmasi mehnat jamoasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Konferensiyada kon boshqarmasi mas'ullari tomonidan 2023-yildagi vazifalarning ijrosi bo‘yicha hisobot berildi.
Shuningdek, kombinat jamoa shartnomasining 2023-yilda Qalmoqqir KBda bajarilishi bo‘yicha kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Abbos Tursunovning hisoboti tinglandi. Unga ko‘ra, amalga oshirilgan tadbirlar, ishchi-xodimlarga yaratilgan shart-sharoitlar, imtiyozlar bo‘yicha batafsil ma'lumot berildi.
Yig‘ilishda kasaba uyushmasi qo‘mitasining har bir komissiyasi faoliyati bo‘yicha ham hisobot berildi.
Amalga oshirilgan ishlar yuzasidan delegatlar o‘z fikr-mulohazalarini bildirib o‘tishdi.
Tadbir davomida “Olmaliq KMK” AJ korxonalari kasaba uyushmalari hisobot konferensiyaga delegatlar saylab olindi.
Konferensiyada 2023-yilda Qalmoqqir KBda jamoa shartnomasining bajarilishi qoniqarli deb topildi.
Shuningdek, 26-yanvar kuni Angren kon boshqarmasi mehnat jamoasida ham 2023-yilda jamoa shartnomasi bajarilishi yuzasidan konferensiya o‘tkazildi.
Unda mehnat jamoasi kasaba uyushmasi qo‘mitasi rais Sherzod G‘aniyev 2023-2025 yillar uchun tuzilgan Jamoa shartnomasida belgilangan vazifalarning ijrosi bo‘yicha hisobot berdi.
O‘tkazilgan tadbirlar, ishchi-xodimlarga va ularning farzandlariga ko‘rsatilgan yordamlar, mehnat faxriylari uchun amalga oshirilgan moddiy ko‘maklar bo‘yicha batafsil ma'lumot berildi.
Muzokaralar davomida delegatlar jamoa shartnomasining bajarilishi bo‘yicha o‘z fikr-mulohazalarini bildirishdi.

Подвели итоги проделанной работы
26 января в рудоуправлении «Кальмакыр» состоялась конференция, посвященная выполнению коллективного договора в 2023 году.
Ответственные лица представили отчет о выполнении задач в 2023 году. Также был заслушан отчет председателя профсоюзного комитета РУ «Кальмакыр» Аббоса Турсунова о выполнении коллективного договора комбината. Председатель профкома подробно рассказал о проведенных мероприятиях за отчетный период и льготах, предоставленных для работников.
Кроме этого, проанализирована деятельность каждой комиссии профсоюзного комитета. По окончании мероприятия делегаты высказали свои мнения по проделанной работе. Также были избраны делегаты для участия в отчетной конференции профсоюзных комитетов подразделений АО «Алмалыкский ГМК».
По итогам мероприятия выполнение коллективного договора в РУ «Кальмакыр» в 2023 году признано удовлетворительным.
В этот же день аналогичное мероприятие прошло в Ангренском рудоуправлении, в ходе которого выступил с отчетом председатель профсоюзного комитета трудового коллектива Шерзод Ганиев.
Также заслушан отчет председателя профкома о выполнении задач, поставленных в коллективном договоре на 2023-2025 годы. Представлена информация о проведенных мероприятиях, оказанной поддержке работникам и их детям, а также материальной помощи ветеранам труда.