+998 71 619 23 33Kombinat tarkibiy bo‘linmalarida Bosh Qomusimizning 32 yilligi munosabati bilan targ‘ibot tadbirlari o‘tkazib kelinmoqda.
Mana shunday targ‘ibot tadbirlaridan navbatdagisi 5 dekabr kuni 2-Mis boyitish fabrikasida tashkil etildi.
Tadbirda OKMK boshqaruv raisining maslahatchilari Kamola Umaraliyeva va Azamat Mavlonov hamda Texnik bo‘limi yetakchi muhandisi Nargiza Atakulovalar ishtirok etishdi.
Mas'ullar Yangilangan Konstitutsiyamizda inson manfaatlari ko‘zlanganligini ta'kidlashdi.
Shuningdek, “Konstitutsiya va fuqarolik jamiyati” mavzusida Rux zavodi, “Olmaliqmetallurgqurilish” tresti va 33-sonli maktabgacha ta'lim tashkilotida ham ma'naviyat soatlari tashkil etildi.
Ushbu tadbirlarda ishtirok etgan OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi bosh mehnat huquqi inspektori Mirshohid Mavlyanov Konstitutsiya orqali belgilab berilgan huquqlar, imtiyozlar haqida, mehnat munosabatlari, ish beruvchining majburiyatlari, xodimlarning majburiyatlari to‘g‘risida keng ma'lumotlar berdi.
O‘tkazilgan tadbirlarda olib borilayotgan islohotlarning asosi Konstitutsiyamiz ekanligi ta'kidlandi.

+998 71 619 23 33В структурных подразделениях Алмалыкского горно-металлургического комбината проводятся мероприятия, посвященные 32-летию Основного Закона Республики Узбекистан.
Очередное мероприятие прошло 5 декабря среди трудового коллектива медной обогатительной фабрики-2.
В нем приняли участие советники председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» Камола Умаралиева и Азамат Мавлонов, а также ведущий инженер технического отдела Наргиза Атакулова.
Ответственные лица отметили, что в обновленной Конституции честь и достоинство, права и интересы человека – превыше всего.
Также часы духовности были проведены на цинковом заводе, в тресте «Олмаликметаллургкурилиш» и дошкольной образовательной организации №33.
Главный инспектор Совета профсоюза работников АГМК Миршохид Мавлянов рассказал участников мероприятия о правах, льготах, определенных Конституцией, трудовых отношениях, обязанностях работодателя и обязанностях работников.