“Konstitutsiya — inson qadri, erkinlik, tenglik va adolat garovi!”
Mamlakatimizda inson hayoti va erkinligi, huquq va manfaatlari, xavfsizligi, ijtimoiy-iqtisodiy barqarorligi, sha’ni va qadr-qimmati kafolatlari eng avvalo bosh qomusimiz - O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasida belgilab qo‘yilgan.
Bugun davlatimiz va jamiyatimiz hayotidagi muhim islohotlar, milsiz ijobiy o‘zgarishlar-u yuksalishlarning barchasi eng avvalo, mustaqil O‘zbekistonning o‘z manfaatlari va irodasini mustahkam ifoda etuvchi Konstitutsiyasi borligi sababdir.
Shu kunlarda Olmaliq kon-metallurgiya kombinati tarkibiy bo‘linmalarida  “Konstitutsiya - inson qadri, erkinlik, tenglik va adolat garovi!” shiori ostida bo‘lib o‘tayotgan tadbirlarda ayni shu fikrlar  misollar bilan keng e’tirof etilmoqda.  Tinch va ozod, obod va osuda hayotimiz kafolati bo‘lgan bosh   Qomusimizni har birimiz qadrlashimiz,  yoddan bilishimiz shart va zarur.
Iste’mol mollari ishlab chiqarish boshqarmasi, Mis eritish zavodi va Mis boyitish fabrikasi kabi mehnat jamoalarida o‘tkazilgan targ‘ibot  uchrashuvlarida O‘zbekiston qahramoni Saydali Rahmonov, OKMK boshqaruv raisining maslahatchilari Kamola Umaraliyeva, Azamat Mavlanov, O‘zbekiston Jurnalistlar uyushmasi a’zosi, jurnalist Oysara Dadayeva, Markaziy apparat Yuridik departamenti sektor boshlig‘i  Nilufar  Yusupovalar ishtirok etishdi.
Shuningdek, tadbirlar davomida ishchi-xodimlar uchun jurnalist Oysara Dadayeva muallifligida chop etilgan "OKMK: Yashil iqtisodiyot sari" hamda "Toshlardan taralgan ohang" kitoblari taqdimoti tashkil etilib, korxonalarning rahbarlariga OKMK Ma’naviyat va ma’rifat kengashi tomonidan ushbu kitoblardan ikki nusxadan topshirildi.

+998 71 619 23 33In Uzbekistan, guarantees of human life and freedom, rights and legitimate interests, security, socio-economic stability, honor and dignity are enshrined first and foremost in the country’s fundamental law — the Constitution of the Republic of Uzbekistan.
All major reforms, meaningful positive changes and steady progress in the life of the state and society today are, above all, the result of having a Constitution that firmly reflects the will and national interests of an independent Uzbekistan.
These ideas are being widely highlighted through concrete examples at events currently taking place across the structural divisions of the Almalyk Mining and Metallurgical Complex under the slogan “The Constitution is the guarantee of human dignity, freedom, equality and justice.” The Constitution, which serves as the foundation of our peaceful, free, prosperous and stable life, must be valued, respected and thoroughly understood by every citizen.
Advocacy meetings held among the work collectives of the Consumer Goods Production Department, the Copper-Smelting Plant and the Copper Concentrator Plant brought together Uzbekistan Hero Saydali Rahmonov; advisers to the Chairman of the Management Board of AMMC Kamola Umaraliyeva and Azamat Mavlanov; member of the Union of Journalists of Uzbekistan and journalist Oysara Dadayeva; and Nilufar Yusupova, Head of Sector of the Legal Department of the Central Office.
In addition, during the events, presentations were held for employees of the books “AMMC: Towards a Green Economy” and “The Melody Emanating from Stones,” authored by journalist Oysara Dadayeva. Two copies of each publication were presented to enterprise managers on behalf of the AMMC Council for Spirituality and Enlightenment.