+998 71 619 23 332025-yil 18-mart kuni Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida markaziy арраrаt, tizimosti kоrхоnalar rahbarlari va komplayens xizmati mas’ul xodimlari ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida bo‘lib o‘tgan korrupsiyaning oldini olish bo‘yicha ishlar natijadorligi va kelgusidagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan kengaytirilgan yig‘ilishda belgilangan vazifalar ijrosi yuzasidan tadbir o‘tkazildi.
Tog‘-kon sanoati va geologiya vaziri o‘rinbosari U.Yusupov rahbarligida o‘tgan yig‘ilishda Bosh prokuratura boshqarma boshlig‘i Z.Hazratqulov ishtirok etdi.
Tadbirda korrupsiya holatlarining oldini olish, manfaatlar to‘qnashuvi bilan bog‘liq vaziyatlarni bartaraf qilish, vazirlik, uning tizimosti korxonalari hamda huquqni muhofaza qilish organlari hamkorligini davom ettirish zarurligi, komplayens nazorat tuzilmalar xodimlarining xushyorligini oshirish davr talabi ekani ta’kidlandi.
Mazkur tadbirda OKMK rahbariyati va Komplayens xizmati mas'ullari ham videokonferens aloqa orqali ishtirok etishdi.

+998 71 619 23 3318 марта 2025 года в Министерстве горнодобывающей промышленности и геологии Республики Узбекистан состоялось мероприятие с участием руководителей центрального аппарата, подведомственных предприятий и ответственных сотрудников комплаенс-служб.
Мероприятие было организовано в рамках исполнения задач, определенных на расширенном совещании под председательством Президента Республики Узбекистан, посвященном предупреждению коррупции, анализу достигнутых результатов и определению приоритетных направлений работы.
Мероприятие прошло под руководством заместителя министра У. Юсупова, а также при участии начальника управления Генеральной прокуратуры З. Хазраткулова.
В ходе мероприятия особое внимание было уделено предотвращению коррупционных проявлений, устранению конфликта интересов, укреплению сотрудничества министерства, его структурных подразделений и правоохранительных органов, а также повышению бдительности сотрудников комплаенс-служб.
Руководство АГМК и представители Комплаенс-службы также приняли участие в заседании в формате видеоконференции.