+998 71 619 23 33“Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni” munosabati bilan kombinat Ijro apparati hamda kombinat tarkibiy bo‘linma va korxonalarida Aksilkorrupsiya haftaligi doirasida belgilangan tadbirlarni yuksak saviyada tashkil qilish va keng ko‘lamda o‘tkazishni ta'minlash to‘g‘risida”gi buyruqqa imzo chekdi.
Buyruqqa ko‘ra, OKMK Ijro apparati hamda tizimdagi barcha korxona va tarkibiy bo‘linmalarda “Korrupsiyani faqatgina birgalikda yenga olamiz” shiori ostida o‘tkaziladigan tadbirlarni yuksak saviyada tashkil etish va keng ko‘lamda tashkil etish belgilandi.
Buyruqda O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish Milliy kengashi raisi T.Narbayeva tomonidan 2023-yil 23-avgustda tasdiqlangan 10-son bayonnoma bilan “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni”ga bag‘ishlangan Aksilkorrupsiya haftaligi doirasida o‘tkaziladigan tadbirlar Rejasi” rahbarlik va ijro uchun qabul qilindi.
Bundan tashqari, kombinat ijro apparati bo‘linmalari hamda tizimdagi barcha korxona va tarkibiy bo‘linmalarda “Korrupsiyani faqatgina birgalikda yenga olamiz” shiori ostida o‘tkaziladigan “Chora-tadbirlar rejasi” hamda kombinat tarkibiy bo‘linmalari va korxonalar kesimida o‘tkaziladigan mavzuga oid “Davra suhbatlari Reja jadvali” tasdiqlandi.
“Korrupsiyani faqatgina birgalikda yenga olamiz” dolzarb aksilkorrupsiyaviy haftalik kampaniya doirasida kombinat Ijro apparati, shuningdek, tarkibiy bo‘linmalari va korxonalarida o‘tkazilishi rejalashtirilgan chora-tadbirlar dasturiga ko‘ra, bir qator tadbirlar tashkil etiladi.
Jumladan, kombinati tarkibiy bo‘linmalarida sodir etilishi mumkin bo‘lgan korrupsiyaviy huquqbuzarliklarning oldini olish maqsadida Ijro apparati, shuningdek tarkibiy bo‘linma va korxonalar xodimlari o‘rtasida targ‘ibot va tashviqot ishlarini olib borish, davra suhbatlari, ochiq eshiklar kuni va seminarlar tashkillashtirish ko‘zda tutilgan.
Noyabr-dekabr oylarida kombinat tarkibiy bo‘linmalari va korxonalari yoshlari o‘rtasida “Korrupsiya millat zavoli va taraqqiyot kushandasi” mavzusida eng yaxshi tematik ijtimoiy videoroliklar tanlovi, “Zakovat” intellektual o‘yinlari tashkil etiladi.
“9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni” munosabati bilan Kombinat tarkibiy bo‘linmalarining muhandis texnik va rahbar xodimlari o‘rtasida mini futbol musobaqalari o‘tkaziladi.
Ushbu tanlov va sport musobaqalari g‘oliblarini taqdirlash hamda yakuniy bayram dasturi “Metallurg” madaniyat saroyida tashkil etilishi ham belgilangan.

«Только вместе мы можем победить коррупцию!»
В связи с 9 декабря – Международным днем борьбы с коррупцией председателем правления АО «Алмалыкский ГМК» А. Хурсановым подписан приказ «Об организации и широкомасштабном проведении на высоком уровне мероприятий в рамках антикоррупционной недели в исполнительном аппарате и структурных подразделениях и предприятиях комбината».
На основании данного документа намечена организация на высоком уровне мероприятий, которые будут проводиться как в исполнительном аппарате, так и в других подразделениях комбината.
Принят к руководству и исполнению план мероприятий в рамках антикоррупционной недели, приуроченной к 9 декабря – Международному дню борьбы с коррупцией, которая утверждена председателем Национального Совета Республики Узбекистан по противодействию коррупции Т. Нарбаевой протоколом №10 от 23 августа 2023 года.
Также утверждены «План мероприятий» и «План-график проведения круглых столов» на соответствующую тему, проводимых в подразделениях комбината под девизом «Только вместе мы можем победить коррупцию».
В рамках актуальной антикоррупционной недельной кампании, в целях предупреждения коррупционных правонарушений, намечено проведение пропагандистской и агитационной работы среди работников комбината, организация круглых столов, дней открытых дверей и семинаров.
В ноябре и декабре среди молодежи структурных подразделений АГМК будут организованы конкурсы на лучшие тематические социальные видеоролики на тему «Коррупция убийца общественного развития» и интеллектуальная игра «Заковат».
В связи с Международным днем борьбы с коррупцией будет организовано соревнование по мини-футболу среди руководящих и инженерно-технических работников структурных подразделений комбината.
Награждение победителей различных конкурсов и спортивных соревнований, а также большое праздничное мероприятие состоятся во Дворце культуры «Металлург».