Malaka oshirish kurslari tashkil etildi
Olmaliq kon-metallurgiya kombinatida ham bu borada O‘quv markazi tomonidan muntazam ravishda tizimli ishlar amalga oshirib kelinmoqda.
Jumladan, OKMK rahbariyati tashabbusi bilan 10-23 may kunlari "Loyiha  boshqaruvi" yo‘nalishi bo‘yicha o‘quv kurslari tashkil etildi. Unda kombinat tarkibiy bo‘linmalari rahbarlari va mutaxassislari O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik Oliy maktabida o‘z malakalarini oshirishdi.
Bundan tashqari, 16-20 may kunlari geologiya sohasi mutaxassislarining kasbiy mahoratlarini oshirish, ilmiy-amaliy saviyasini ko‘tarish va zamonoviy dasturiy ta'minotlardan foydalanish hamda amaliyotda qo‘llash ko‘nikmalarini shakllantirish maqsadida ham o‘quv kurslari tashkil etildi.
Mazkur o‘quv kurslarida geologiya sohasi vakillari "Konchilik geologiyasida minerallarni o‘rganishning ahamiyati" kasbiy yo‘nalishi bo‘yicha malakalarini oshirishdi.

+998 71 619 23 33В целях повышения профессиональной квалификации специалистов и руководителей Алмалыкского горно-металлургического комбината учебный центр проводит системную работу.
В частности, по инициативе руководства АГМК были организованы курсы по направлению «Проектное управление». С 10 по 23 мая руководители и специалисты структурных подразделений комбината повысили свою квалификацию в Высшей школе бизнеса и предпринимательства при Министерстве экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан.
Также в целях повышения профессионального мастерства, научно-практического уровня специалистов геологической отрасли, а также формирования навыков использования и применения на практике современного программного обеспечения были организованы учебные курсы, прошедшие с 16 по 20 мая. В них представители геологической отрасли повысили свою квалификацию по профессиональному направлению «Значимость изучения минералов в горной геологии».