06 Avgust 2024, 10:51 2474
Joriy yilning 30-iyul kuni OKMK boshqaruv raisi Abdulla Xursanov “Bir bo‘lsak - yagona xalqmiz, birlashsak - Vatanmiz!” shiori ostida O‘zbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining o‘ttiz uch yilligiga munosib tayyorgarlik ko‘rish va nishonlash to‘g‘risida”gi buyruqqa imzo chekdi.
Buyruqqa ko‘ra, O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz uch yilligiga munosib tayyorgarlik ko‘rish va bayram tadbirlarini o‘tkazish bo‘yicha ishchi guruh tarkibi va chora-tadbirlar rejasi tasdiqlandi.
Shuningdek, kombinat tarkibiy bo‘linmalari rahbarlari korxonalarni davlat mustaqilligining o‘ttiz uch yilligini nishonlashga bag‘ishlangan shiorlar va bannerlar bilan bezatishi hamda tarkibiy bo‘linmalarda bayram tadbirlariny yuqori saviyada tashkillashtirishi belgilandi.
Bundan tashqari, O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz uch yilligiga munosib tayyorgarlik ko‘rish va bayram tadbirlarini o‘tkazish bo‘yicha chora-tadbirlar rejasiga ko‘ra, tarkibiy bo‘linmalar hududlari va biriktirilgan ko‘chalar obodonlashtiriladi.
Olmaliq shahrining ijtimoiy soha obyektlari, ko‘chalari, xiyobonlari hamda tarkibiy bo‘linmalar hududlari bayramona bezatiladi. OKMK faol yoshlari, kasaba uyushmalar mas'ullari ijtimoiy himoyaga muhtoj keksalar, pensionerlar va nogironligi bo‘lgan shaxslar, yolg‘iz qariyalar, kam ta'minlangan, boquvchisini yo‘qotgan oilalarning uy-joylarida hasharlar uyushtirishadi.
Kombinat tarkibiy bo‘linmalarida ishchi-xodimlar o‘rtasida O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz uch yilligiga bag‘ishlanib "Bir bo‘lsak yagona xalqmiz, birlashsak Vatanmiz!" shiori ostida she'rlar, rasmlar chizish, jamoaviy bayram tabrigi (fleshmob usulida) tanlovlari, sport musobaqalari tashkil etiladi.
Har yilgi an'anaga binoan, tarkibiy bo‘linmalarga biriktirilgan maxsus ixtisoslashtirilgan muassasalarda bayram dasturxonlari ham yoziladi va ikkinchi jahon urushi va mehnat fronti qatnashchilariga, mehnat faxriylariga oziq-ovqat to‘plamlari tarqatiladi.
Shuningdek, bayram arafasida Olmaliq shahrining markaziy ko‘chalarida kombinat yoshlari ishtirokida yurish marafoni o‘tkaziladi.

+998 71 619 23 3330 июля текущего года председатель правления АО «Алмалыкский ГМК» Абдулла Хурсанов подписал приказ «О подготовке к празднованию 33-й годовщины государственной независимости Республики Узбекистан под девизом «Будем едины — мы единый народ, объединимся — мы Родина!» и проведении на АГМК праздничных мероприятий на высоком уровне».
Документом утверждены состав рабочей группы, план мероприятий по подготовке и проведению праздничных мероприятий на АГМК, а также график их.
Руководителям структурных подразделений комбината поручено организовать праздничные мероприятия в структурных подразделениях: украсить территории предприятий плакатами, лозунгами и баннерами, посвященными празднованию государственной независимости Республики Узбекистан.
Кроме этого, предусмотрено проведение работ по благоустройству на закрепленных за структурными подразделениями территориях, а также благотворительных хашаров.
В специализированных учреждениях, закрепленных за структурными подразделениями комбината, будут организованы праздничные мероприятия.
В соответствии с планом мероприятий среди работников структурных подразделений будут проведены различные конкурсы, флешмобы и спортивные соревнования под девизом «Будем едины — мы единый народ, объединимся — мы Родина!».
По уже сложившейся традиции, по случаю 33-летия государственной независимости Республики Узбекистан ветеранам Второй мировой войны и участникам трудового фронта будут переданы продуктовые наборы.
Активная молодежь комбината и ответственные лица профсоюзных комитетов организуют хашары в домах пожилых людей, пенсионеров и лиц с инвалидностью, семей, нуждающихся в социальной защите и потерявших кормильца и т.д.