+998 71 619 23 33O‘zbekiston Respublikasi va Germaniya davlati o‘rtasida o‘zaro hamkorlik aloqalari yildan yilga tobora mustahkamlanib borilmoqda. Ayniqsa, Olmaliq kon-metallurgiya kombinati va Germaniyaning qator kompaniyalari o‘rtasida hamkorlik aloqalari rivojlanib borayapti. So‘zlarimizning isboti kuni kecha Germaniya davlati Tyuringiya federal o‘lkasining ishbilarmonlari OKMKga tashrif buyurishdi.
Erfurt ta'lim markazi rahbari Frank Belkner boshchiligidagi delegatsiya hamda OKMK rahbariyati o‘rtasida o‘tkazilgan muzokaralarda professional ta'lim sohasida mutaxassislar tayyorlash masalasi muhokama etildi.
Shuningdek, mehmonlar Markaziy ta'mirlash mexanika zavodi va Olmaliq kon-metallurgiya kolleji faoliyati bilan ham yaqindan tanishishdi.
Tashrif mobaynida kelajakda mashinasozlik sohasida mutaxassislar tayyorlash va malakasini oshirish masalasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.

+998 71 619 23 33Из года в год развивается и укрепляется сотрудничество между Алмалыкским горно-металлургическим комбинатом и рядом немецких компаний.
С целью налаживания совместной работы на днях АГМК посетила делегация из Тюрингии (федеральная земля Германии) во главе с руководителем образовательного центра «Erfurt» Франком Белкнером.
В рамках встречи с руководством АГМК были проведены переговоры, в ходе которых стороны обсудили вопрос подготовки специалистов в области профессионального образования. Также гости из Германии побывали на центральном ремонтно-механическом заводе и в Алмалыкском горно-металлургическом колледже, ознакомились с деятельностью предприятия и образовательного учреждения.
Кроме этого, в ходе визита были обсуждены вопросы налаживания сотрудничества в сфере подготовки и повышения квалификации специалистов в области машиностроения.