+998 71 619 23 33Bugun O‘zbekiston Kasaba uyushmalari Federatsiyasining Toshkent viloyati kengashida mavsum yakuni bo‘yicha bolalarni dam oldirish va sog‘lomlashtirish tashkilotchilarining Anjumani o‘tkazildi.
Anjumanda “Eng namunali bolalar oromgohi”, “Bolalarni dam oldirish va sog‘lomlashtirish mavsumi tashkilotchilari hamda bolalar oromgohlari xodimlari” ko‘rik-tanlovlari g‘oliblari aniqlandi. E'tiborlisi, g‘oliblar safida Olmaliq kon-metallurgiya kombinati tasarrufidagi bolalar sog‘lomlashtirish oromgohlarining xodimlari ham bor.
Jumladan, “Eng g‘amxo‘r tarbiyachi” nominasiyasi g‘olibi sifatida “Metallurg” BSO tarbiyachisi Ne'matjon Akkulov e'tirof etildi. “Eng yaxshi pazanda” nominasiyasida “Tong” BSO oshpazi Husanboy Isabekov g‘olib deb, topildi.
“Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi raisi Abdurashid Haydarov esa “Eng g‘amxo‘r homiy” nominatsiyasiga sazovor bo‘ldi.

+998 71 619 23 33Сегодня, 9 сентября, в Ташкентском областном Совете Федерации Профсоюзов Узбекистана состоялась конференция, на котором были подведены итоги летнего оздоровительного сезона.
В ходе мероприятия были определены победители смотров-конкурсов «Самый образцовый детский лагерь», «Организаторы летнего отдыха и оздоровления детей и сотрудники детских лагерей». Отрадно, что в числе победителей есть и сотрудники детских оздоровительных лагерей Алмалыкского горно-металлургического комбината.
В частности, победителем в номинации «Самый заботливый воспитатель» стал наставник ДОЛ «Металлург» Неъматжон Аккулов, в номинации «Лучший повар» – шеф-повар ДОЛ «Тонг» Хусанбой Исабеков.
Председатель Совета профсоюза работников АГМК Абдурашид Хайдаров удостоен звания «Самый заботливый спонсор».
В номинации «Самый образцовый стационарный детский лагерь» победу одержал ДОЛ «Гульзор».
Также отмечен труд следующих сотрудников лагерей комбината: Баходир Норпулатов (ДОЛ «Металлург»), Дилфуза Бахрихонова (ДОЛ «Тонг»), Абдужаббор Мухайминов (ДОЛ «Истиклол»), Малика Мирахметова (ДОЛ «Гульзор»), Камолиддин Саидов (ДОЛ «Хондиза-Парвоз»).