MBF ayollari faoliyati oʻrganildi
Kuni kecha Mis boyitish fabrikasida oʻtkazilgan "Ochiq eshiklar kuni" da Viloyat Davletova boshchiligidagi OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Gender tenglikni ta'minlash boʻyicha komissiyasi tomonidan fabrika ayollari faoliyati oʻrganildi.
Komissiya a'zolarini fabrika direktori Ravshan Sidikov OKMK tashkil topganligining 75 yilligiga bag‘ishlab tashkillashtirilgan "MBF tarixi muzeyi" bilan tanishtirib, fabrika faoliyati va tarixi haqida ma'lumot berib oʻtdi.
MBF kasaba uyushmasi qoʻmitasi Gender tenglik boʻyicha komissiyasi raisi Mardona Azimova kombinat faol ayollarini fabrika ayollari faoliyati, ijtimoiy hayoti, yuvinish va ovqatlanish xonalari, tibbiyot punkti, Chiqit toʻplash sexidagi yaratilgan sharoitlar bilan tanishtirdi.
Fabrika boʻylab tashkillashtirilgan ekskursiyadan soʻng, Chiqit toʻplash sexi faollari tomonidan tayyorlangan, oilaviy muammolarning ish faoliyatiga ta'siri haqida olingan qisqa metrajli film namoyish etildi va komissiya a'zolari tomonidan muhokama qilindi.

Комиссия по вопросам обеспечения гендерного равенства посетила МОФ
На медной обогатительной фабрике провели «День открытых дверей», в рамках которого комиссия по вопросам обеспечения гендерного равенства Совета профсоюза работников АГМК побывала на медной обогатительной фабрике с целью изучения деятельности работниц предприятия.
Директор МОФ Равшан Сидиков рассказал об истории фабрики, о её деятельности, а также ознакомил членов комиссии с «Музеем истории МОФ», организованным по случаю 75-летия образования АГМК.
Председатель комиссии профсоюзного комитета МОФ по вопросам обеспечения гендерного равенства Мардона Азимова провела экскурсию по цехам и подразделениям фабрики, показала гостям душевые, столовые, медпункт, рассказала о трудовых успехах тружениц фабрики и их достижениях в общественной жизни.
Далее активисткам комбината был продемонстрирован короткометражный фильм, подготовленный активистами цеха складирования хвостов. В нем рассказывалось о влиянии семейных проблем на производительность труда, что стало объектом обсуждения мероприятия.