+998 71 619 23 33Kuni kecha Mis boyitish fabrikasida favqulodda holatlarni oldini olish bo‘yicha taktik o‘quv mashg‘uloti o‘tkazildi.
Mashg‘ulotda "Olmaliq KMK" AJ Fuqaro muhofazasi otryadi, Olmaliq shahar Favqulodda vaziyatlar bo‘limi, OKMK ob'yektlarida yong‘in xavfsizligini ta'minlashni tashkil etish bo‘limi shaxsiy tarkibi, Mis kompleksini qo‘riqlovchi harbiy qism, fabrika tibbiyot punkti xodimlari va ko‘ngilli drujinalar a'zolari etishdi.
Tadbirda yuzaga kelgan favqulodda vaziyatda soha vakillari qanday harakat qilishi baholandi. Yuzaga kelgan favqulodda vaziyatda jabrlanlarga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatildi. Ishchi-xodimlar xavfsiz joyga evakuatsiya qilindi. Sodir bo‘lgan yong‘in zudlik bilan bartaraf etildi.
Mashg‘ulot yakuniga ko‘ra, mis boyituvchilarga qoniqarli bahosi qo‘yildi. Mashg‘ulotda ishtirokchilarga yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar ustida ishlashi lozimligi aytib o‘tildi.

+998 71 619 23 33На днях на медной обогатительной фабрике АГМК прошли тактические учения по предотвращению чрезвычайных ситуаций.
В учениях приняли участие отряд гражданской защиты АО «Алмалыкский ГМК», Алмалыкский городской отдел по чрезвычайным ситуациям, личный состав отдела по организации обеспечения пожарной безопасности на объектах АГМК, воинская часть по охране медного комплекса, сотрудники медицинского пункта фабрики и члены добровольных дружин.
В ходе учений оценены действия ответственных за предотвращение чрезвычайной ситуации. Пострадавшим от ЧС была оказана первая помощь, персонал был эвакуирован в безопасное место. Пожар ликвидирован в оперативном порядке.