Mutaxassislar tayyorlash sohasida yo‘l xaritasi ishlab chiqildi
Xabaringiz bor, OKMK hamda Toshkent shahridagi Adju Universiteti o‘rtasida o‘zaro manfaatli hamkorlik aloqalari yo‘lga qo‘yilib, memorandum imzolangan edi.
Kuni kecha mazkur oliygoh hamda “Olmaliq KMK” AJ  o‘rtasida o‘zaro mutaxassislar tayyorlash sohasida hamkorlikni rivojlantirish to‘g‘risida tasdiqlangan memorandum doirasida hamkorlik yo‘nalishlarini belgilab olish maqsadida navbatdagi uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda “Olmaliq KMK” AJ Ijro apparati korporativ maslahatchisi Sh.Jo‘raboyev boshchiligidagi delegatsiya a'zolari bilan kombinat xodimlari uchun elektrotexnika va komp'yuter muhandisligi yo‘nalishida qisqa muddatli o‘quv kurslarini tashkil qilish, arxitektura va qurilish muhandisligi yo‘nalishida seminar-treninglarni o‘tkazish, xorijiy tillarni intensiv o‘rgatish o‘quv kurslarini tashkil qilish masalalari muhokama qilindi.
Kombinat faoliyatini raqamlashtirish, yangi ob'yektlarining loyihalashtirish ishlarida universitet olimlarining tavsiyalarini ishlab chiqish, talabalarni 2-kursdan boshlab yozgi ta'til davomida kombinatning tegishli muayyan tashkilotlari va korxonalarida malakaviy amaliyotlarini o‘tkazilishini ta'minlash, istiqbolda mutaxassislar tayyorlashga buyurtmalarni shakllantirish yo‘nalishlari bo‘yicha keng qamrovli ishlarni amalga oshirish lozimligi to‘g‘risida alohida to‘xtalib o‘tildi.
Yig‘ilish yakunida mutaxassislar tayyorlash sohasida hamkorlikni amalga oshirish bo‘yicha aniq vazifa va tadbirlar rejasi bayon etilgan yo‘l haritasi ishlab chiqildi.

Разработана дорожная карта в области подготовки специалистов
Как вам известно, Алмалыкский горно-металлургический комбинат подписал меморандум о взаимопонимании с Университетом Аджу в Ташкенте в целях налаживания взаимовыгодных партнерских отношений.
На днях состоялась очередная встреча представителей данного университета и АО «Алмалыкский ГМК». Целью встречи являлось определение направлений сотрудничества в рамках утвержденного меморандума о развитии сотрудничества в области взаимной подготовки специалистов.
В ходе встречи были обсуждены вопросы организации для работников комбината краткосрочных учебных курсов по электротехнике и компьютерной инженерии, проведения семинаров-тренингов по архитектурной и строительной инженерии, а также организации интенсивного обучения иностранным языкам.
Особо отмечена необходимость проведения комплексной работы по цифровизации деятельности АГМК, разработки рекомендаций ученых университета по проектированию новых объектов. Также стороны обсудили вопросы проведения в период летних каникул квалификационной практики студентов второго курса в соответствующих организациях и предприятиях комбинат.
По итогам встречи разработана дорожная карта с конкретными задачами и планом мероприятий по реализации сотрудничества в сфере подготовки специалистов.