OKMK va PLUG and PLAY Uzbekistan hamkorligida innovatsiyalar kuni o‘tkazildi
Mazkur tadbirdan ko‘zlangan maqsad tog‘-kon va metallurgiya sanoatining kelajagini belgilab berishga intilayotgan muvafaqqiyatli startap kompaniyalarning innovatsion yechimlari bilan tanishishdan iborat bo‘ldi. Gibrid (yuzma-yuz va video konferens aloqa) formatda o‘tkazilgan tadbirda PLUG and PLAY jamoasi hamda AQSh, Germaniya, Isroil, Italiya, Avstraliya, Belgiya, Finlandiya va Qirg‘izistonning kompaniyalari o‘zlarining taqdimotlari bilan ishtirok etishdi.
Startaplar tomonidan taqdim etilgan innovasion yechimlar orasida rudani qayta ishlash, geologlar va tog‘ ishi sohasi mutaxassislari uchun ma'lumotlar oqimini qayta ishlash va avtomatlashtirish, ishlab chiqarishda ob-havoning real vaqt rejimidagi ta'sirini prognozlash, tog‘-kon sanoatida sun'iy intellektdan foydalanish, sanoat suvlarni tozalash va tahlil qilish bo‘yicha yechimlar bizning mutaxassislarida qiziqish uyg‘otdi.
Tadbir so‘ngida, taklif etilgan innovatsion yechimlarni OKMKda joriy etish bo‘yicha hamkorlikda ish olib borish yuzasidan keyingi qadamlar kelishib olindi.
Ma'lumot uchun: Plug and play — startaplar, korporatsiyalar, universitet va davlat idoralarini birlashtiruvchi yetakchi innovatsion platforma bo‘lib, kompaniya besh qit'ada 40 dan ortiq manzillarda faoliyat yuritadi.

A day of innovations has been held at AMMC together with plug and play Uzbekistan
The purpose of the event is to introduce the innovative solutions of successful start-up companies seeking to determine the future of the mining and metallurgical industry. The meeting, held in a hybrid format (face to face and video conferencing), was attended by the PLUGandPLAY team and companies from the USA, Germany, Israel, Italy, Australia, Belgium, Finland and Kyrgyzstan with their presentations.
Innovative solutions presented by startups, such as ore processing, data flow processing and automation for geologists and miners, real-time weather forecasting in production, the use of artificial intelligence in the mining industry, purification and analysis of industrial water, aroused great interest among our specialists.
At the end of the event, further steps were agreed on for the implementation of the proposed innovative solutions at the AMMC.
For reference, Plug and Play is a leading innovation platform that connects startups, corporations, venture capital firms, universities and government agencies. The company is represented in over 40 locations on five continents.