Tadbirda so‘z olgan OKMK bosh muhandisi Sergey Larionov mis boyituvchilar jamoasini qutlug‘ sana bilan muborakbod etib, o‘zining samimiy tilaklarini bildirdi.
Fabrika ishchi-xodimlari o‘rtasida o‘tkazilgan sport musobaqalari va kasb mahorati tanlovlarining g‘oliblari tadbirda esdalik sovg‘alari bilan rag‘batlantirildi.
Bayram tadbirida Mudofaa vazirligining Toifalangan obyektlarni qo‘riqlash qo‘shinlari qo‘mondonligi harbiy qismining harbiy orkestri ham bayram tadbirida ishtirok etib, boyituvchilar uchun ajoyib konsert dasturini namoyish etdi.
Shuningdek, bugun 3-mis boyitish fabrikasi mehnat jamoasi ham OKMKning 75 yilligini katta tantanalar bilan nishonlashdi.
“Tojmahal” tantanalar majmuasida tashkil etilgan bayram tadbirida OKMK boshqaruv raisi Abdulla Xursanov ishtirok etib, mehnat jamoasini ayyom bilan samimiy muborakbod etdi.
Tadbirda bir guruh faol ishchi-xodimlar esdalik sovg‘alari bilan rag‘batlantirildi.
“Metallurg” MS badiiy jamoalari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi barchaga manzur bo‘ldi.
Bugun Sanoat temir yo‘l boshqarmasi mehnat jamoasi ham OKMKning 75 yilligi ayyomini ko‘tarinki kayfiyatda nishonlashdi.
Bayram tadbirida ishtirok etgan OKMK boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov to‘kin dasturxon atrofida jam bo‘lgan temir yo‘lchilarni ayyom bilan qutladi.
Tadbir davomida bir guruh ilg‘or ishchi-xodimlar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Kuy-qo‘shiqlarga ulangan bayram tadbiri barchaga xushkayfiyat ulashdi.
Bugun shuningdek, OKMKning 75 yilligi munosabati bilan Markaziy ta’mirlash mexanika zavodida ham bayram tadbiri ko`tarinki ruhda nishonlandi.

Праздничные торжества к 75-летию АГМК
В структурных подразделениях комбината продолжаются праздничные торжества, посвященные 75-летию со дня образования Алмалыкского горно-металлургического комбината.
В частности, на днях на медной обогатительной фабрике организовали праздничное мероприятие, на котором главный инженер АГМК Сергей Ларионов поздравил обогатителей с юбилеем предприятия и выразил свои искренние пожелания. Также в этот день состоялось награждение победителей различных конкурсов и спортивных состязаний памятными подарками.
Сегодня юбилей также отметили работники медной обогатительной фабрики-3, управления промышленного железнодорожного транспорта и центрального ремонтно-механического завода. Открыл мероприятия председатель правления АО «Алмалыкский ГМК» Абдулла Хурсанов, поздравив трудовые коллективы со знаменательной датой. Далее памятными подарками наградили группу передовиков производства. Праздничную атмосферу создали концертные программы, подготовленные коллективами художественной самодеятельности Дворца культуры «Металлург».