+998 71 619 23 33Xabaringiz bor, kecha poytaxtimizda IV UIMF - Uzbekistan International Mining & Metals Forum 2022 - IV O‘zbekiston xalqaro kon-metallurgiya Forumi o‘z ishini boshladi.
Unda OKMK boshqaruv raisining Raqamlashtirish bo‘yicha o‘rinbosari Abdulla Azizov spiker sifatida ishtirok etdi.
Forum doirasida A.Azizov “Kon-metallurgiya sanoatining raqamli rivojlanishi” Smart Mining panel sessiyasida OKMKda raqamli transformatsiya, raqamli optimizatsiya, kon jarayonlarini avtomatlashtirish mavzularida ishtirokchilarga ma'lumot berib o‘tdi.
Hozirda OKMKda raqamlashtirish borasida samarali ishlar olib borilmoqda.
“SIEMENS” va “SAP” (Germaniya), “AVEVA” va “Datamine” (Buyuk Britaniya), “Schneider Electric” (Fransiya) va boshqa xalqaro kompaniyalari bilan imzolangan 10 dan ziyod raqamlashtirish bo‘yicha anglashuv memorandumlari tuzilib, dunyoning yirik tog‘-kon metallurgiya kompaniyalari tomonidan raqamlashtirish sohasida amalga oshirilayotgan tashabbuslari o‘rganildi.
Jumladan, kelgusida Angren kon boshqarmasida kon dispetcheri tizimi ishga tushirilib, shaxtalarda 44 dan ortiq transport va texnik vositalar ishini monitoring qilish hamda 759 nafar xodimlarni himoya qilish va sifatli aloqa bilan ta'minlash imkoniyati yaratiladi.

АГМК принимает участие в 4-м Международном горно-металлургическом форуме Узбекистана
Как сообщалось ранее, вчера в Ташкенте начал свою работу 4-й Международный горно-металлургический форум Узбекистана UIMF – Uzbekistan International Mining & Metals Forum 2022.
В мероприятии принял участие в качестве спикера заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по цифровизации Абдулла Азизов.
В ходе панельной сессии «Цифровое развитие горно-металлургической промышленности» А. Азизов рассказал о цифровой трансформация в АГМК, цифровой оптимизации, автоматизации процессов горного производства и др.
Стоит отметить, что в мероприятии принимают участие ведущие промышленные компании и эксперты из Австралии, Австрии, Великобритании, Германии, Ирландии, Канады, Казахстана, Китая, России, Франции и других стран.