OKMK FA U-15 jamoasi Oʻzbekiston chempionatining sovrindoriga aylandi
Kuni kecha U-15 tarbiyalanuvchilarimiz OʻFA futbol akademiyalari oʻrtasidagi Oʻzbekiston chempionatining uchinchi oʻrin uchun bahsida «Namangan» FA jamoasiga qarshi maydonga tushdi.
Murosasiz va qiziqarli kechgan uchrashuvda vakillarimiz 2:1 hisobida gʻalaba qozonib, musobaqaning bronza medallarini qoʻlga kiritdi.
Shuningdek, final uchrashuvida «Soʻgʻdiyona» FA va «Nasaf» FA jamoalari oʻzaro toʻqnash kelishdi. Asosiy vaqt 2:2 hisobidagi durang bilan yakunlandi. Penaltilar seriyasida esa omad jizzaxlik yoshlarga kulib boqdi va ular chempionlikni qoʻlga kiritishdi.
2011-yilda tugʻilgan futbolchilar oʻrtasidagi Oʻzbekiston chempionatining sovrindorlari quyidagicha koʻrinish oldi:
1-oʻrin — Soʻgʻdiyona FA (Jizzax)
2-oʻrin — «Nasaf» FA (Qashqadaryo)
3-oʻrin — OKMK FA (Olmaliq)
Shu bilan birga, yakka tartibdagi nominatsiyalar yakunlariga ko‘ra, OKMK FA darvozaboni Ayubxon Abdurahmonov chempionatning eng yaxshi darvozaboni deb eʼtirof etildi.
Fursatdan foydalanib, yosh futbolchilarimiz va murabbiylar shtabini ushbu yutuq bilan samimiy tabriklaymiz hamda kelgusidagi musobaqalarda yanada ulkan zafarlar tilaymiz!

Команда ФА АГМК U-15 стала призёром чемпионата Узбекистана
На днях воспитанники команды U-15 футбольной академии АГМК провели матч за третье место чемпионата Узбекистана среди футбольных академий, организованного Ассоциацией футбола Узбекистана. Соперником нашей команды стала академия «Наманган».
В напряжённом и зрелищном поединке представители АГМК одержали победу со счётом 2:1 и завоевали бронзовые медали турнира.
В финальном матче встретились команды академий «Согдиана» и «Насаф». Основное время завершилось боевой ничьей – 2:2. Судьба чемпионского титула решилась в серии пенальти, где удача оказалась на стороне юных футболистов из Джизака.
По итогам чемпионата Узбекистана среди футболистов 2011 года рождения призовые места распределились следующим образом:
1-е место – «Согдиана» FA (Джизак)
2-е место – «Насаф» FA (Кашкадарья)
3-е место – ФА АГМК (Алмалык)
Кроме того, по результатам индивидуальных номинаций голкипер ФА АГМК Аюбхон Абдурахмонов был признан лучшим вратарём чемпионата.
Поздравляем наших юных футболистов и тренерский штаб с этим достойным достижением и желаем им новых ярких побед и высоких результатов на будущих турнирах!