OKMK FA U-15 jamoasi Oʻzbekiston chempionatining sovrindoriga aylandi
Kuni kecha U-15 tarbiyalanuvchilarimiz OʻFA futbol akademiyalari oʻrtasidagi Oʻzbekiston chempionatining uchinchi oʻrin uchun bahsida «Namangan» FA jamoasiga qarshi maydonga tushdi.
Murosasiz va qiziqarli kechgan uchrashuvda vakillarimiz 2:1 hisobida gʻalaba qozonib, musobaqaning bronza medallarini qoʻlga kiritdi.
Shuningdek, final uchrashuvida «Soʻgʻdiyona» FA va «Nasaf» FA jamoalari oʻzaro toʻqnash kelishdi. Asosiy vaqt 2:2 hisobidagi durang bilan yakunlandi. Penaltilar seriyasida esa omad jizzaxlik yoshlarga kulib boqdi va ular chempionlikni qoʻlga kiritishdi.
2011-yilda tugʻilgan futbolchilar oʻrtasidagi Oʻzbekiston chempionatining sovrindorlari quyidagicha koʻrinish oldi:
1-oʻrin — Soʻgʻdiyona FA (Jizzax)
2-oʻrin — «Nasaf» FA (Qashqadaryo)
3-oʻrin — OKMK FA (Olmaliq)
Shu bilan birga, yakka tartibdagi nominatsiyalar yakunlariga ko‘ra, OKMK FA darvozaboni Ayubxon Abdurahmonov chempionatning eng yaxshi darvozaboni deb eʼtirof etildi.
Fursatdan foydalanib, yosh futbolchilarimiz va murabbiylar shtabini ushbu yutuq bilan samimiy tabriklaymiz hamda kelgusidagi musobaqalarda yanada ulkan zafarlar tilaymiz!

The Team U-15 of the AMMC Football Academy is a Prize Winner of the Uzbekistan Championship
Recently, the team U-15 of the AMMC Football Academy played the match for third place in the Uzbekistan Football Academies Championship organized by the Uzbekistan Football Association. Our team's opponent was the Namangan Academy.
In a tense and exciting match, the AMMC team won with the score 2-1 and took bronze.
In the final match, the teams from the Sogdiana and Nasaf academies had met each other. Regulation time ended in a 2-2 draw. The championship title was decided in a penalty shootout, where luck favored the young footballers from Jizzakh.
Following the results of the Uzbekistan Championship among football players born in 2011, the prize places were distributed as follows:
1st place – Sogdiana FA (Jizzakh)
2nd place – Nasaf FA (Kashkadarya)
3rd place – AMMC FA (Almalyk)
Furthermore, based on the results of the individual nominations, AMMC FA goalkeeper Ayubkhon Abdurakhmanov was named the best goalkeeper of the championship.
We congratulate our young footballers and coaching staff on this remarkable achievement and wish them further victories and outstanding results in future tournaments!