OKMK FK U-12 yoshlarimiz xalqaro ochiq turnirda chempion bo'lishdi
Bilamizki, mamlakatimizning turli hududlarida bolalar va o'smirlar futbolini rivojlantirish va sog'lom turmush tarzini targ'ib qilish hamda yosh sportchilarning ijtimoiy faolligini oshirish maqsadida keng miqyosda musobaqalar o'tkazilib kelinadi.
Ana shunday turnirlardan biri Bo'stonliq tumanida, xususan, Toshkent viloyati futbol assotsiatsiyasi va Bo'stonliq tumani sport maktabi hamkorligida «Ertamiz egalari» shiori ostida 24 jamoa ishtirokida V xalqaro ochiq turniri bo'lib o'tdi.
Quvonarlisi, 1-iyuldan 7-iyulga qadar davom etgan musobaqada Ruslan Gamadeyev boshchiligidagi OKMK FK U-12 yoshlari ham musobaqada ishtirok etib, yorug' yuz bilan ortga qaytishdi. Bir hafta davom etgan turnirda jamoamiz vakillari guruh bosqichida 100 foizlik natija bilan pley-off bosqichiga yo'l olishdi.
Nimchorak finalda vakillarimizga Toshkent viloyati sport maktabi ro'baro' kelishdi va ular yirik 5:0 hisobida taslim etildi. Shuningdek, yoshlarimiz chorak finalda Andijonning Buloqboshi SM jamoasini 3:1 hisobida mag'lub etgan bo'lsa, yarim finalda Chirchiqning  «Kimyogar» jamoasini ham xuddi shu hisobda yengib, finalga yo'l olishdi.
Final uchrashuvida esa OKMK FK U-12 — «Asia» BFK (Toshkent) jamoalari bosh kubok uchun o'zaro bahs olib borishdi. Qiziqarli va shiddatli kechgan turnirning hal qiluvchi bellashuvida Ruslan Gamadeyev shogirdlari raqiblari ustidan 6:4 hisobida zafar quchib, turnir chempioni nomiga sazovor bo'lishdi.

ФК «ОКМК» U-12 стал чемпионом Международного открытого турнира
Известно, что по всей нашей стране проводятся соревнования, направленные на развитие детского и юношеского футбола, пропаганду здорового образа жизни, а также повышение социальной активности юных спортсменов.
Один из таких турниров был организован в Бостанлыкском районе Ассоциацией футбола Ташкентской области совместно со спортивной школой Бостанлыкского района.
В V Международном открытом турнире, который проходил с 1 по 7 июля, приняли участие 24 команд. Отрадно, что юные спортсмены футбольного клуба «ОКМК» U-12 под руководством Руслана Гамадеева добились отличного результата в этом состязании. Наши ребята вышли в плей-офф со стопроцентным результатом.
В 1/8 финала футболисты АГМК вышли на поле против команды Ташкентской областной спортивной школы и одержали победу с крупным счетом 5:0. В матче четвертьфинала наши спортсмены обыграли Андижанскую команду «Buloqboshi SM» со счетом 3:1, а в полуфинале с таким же счетом окончился матч против Чирчикской команды «Kimyogar».
В финале наши ребята встретились с командой ДФК «Азия» (Ташкент). В решающей напряженной встрече за главный кубок, прошедшей в духе бескомпромиссной борьбы, подопечные Руслана Гамадеева вырвали победу у своих соперников и стали чемпионами турнира. Матч закончился со счетом 6:4.