OKMK FK U-12 yoshlarimiz xalqaro ochiq turnirda chempion bo'lishdi
Bilamizki, mamlakatimizning turli hududlarida bolalar va o'smirlar futbolini rivojlantirish va sog'lom turmush tarzini targ'ib qilish hamda yosh sportchilarning ijtimoiy faolligini oshirish maqsadida keng miqyosda musobaqalar o'tkazilib kelinadi.
Ana shunday turnirlardan biri Bo'stonliq tumanida, xususan, Toshkent viloyati futbol assotsiatsiyasi va Bo'stonliq tumani sport maktabi hamkorligida «Ertamiz egalari» shiori ostida 24 jamoa ishtirokida V xalqaro ochiq turniri bo'lib o'tdi.
Quvonarlisi, 1-iyuldan 7-iyulga qadar davom etgan musobaqada Ruslan Gamadeyev boshchiligidagi OKMK FK U-12 yoshlari ham musobaqada ishtirok etib, yorug' yuz bilan ortga qaytishdi. Bir hafta davom etgan turnirda jamoamiz vakillari guruh bosqichida 100 foizlik natija bilan pley-off bosqichiga yo'l olishdi.
Nimchorak finalda vakillarimizga Toshkent viloyati sport maktabi ro'baro' kelishdi va ular yirik 5:0 hisobida taslim etildi. Shuningdek, yoshlarimiz chorak finalda Andijonning Buloqboshi SM jamoasini 3:1 hisobida mag'lub etgan bo'lsa, yarim finalda Chirchiqning  «Kimyogar» jamoasini ham xuddi shu hisobda yengib, finalga yo'l olishdi.
Final uchrashuvida esa OKMK FK U-12 — «Asia» BFK (Toshkent) jamoalari bosh kubok uchun o'zaro bahs olib borishdi. Qiziqarli va shiddatli kechgan turnirning hal qiluvchi bellashuvida Ruslan Gamadeyev shogirdlari raqiblari ustidan 6:4 hisobida zafar quchib, turnir chempioni nomiga sazovor bo'lishdi.

U-12 of OKMK FC became the champion of the international open tournament
It is known that competitions are held throughout our country aimed at developing children's and youth football, promoting a healthy lifestyle, as well as increasing the social activity of young athletes.
One of these tournaments was organized in the Bostanlyk district by the Football Association of the Tashkent region together with the sports school of the Bostanlyk district.
24 teams took part in the V International Open Tournament, which was held from July 1 to July 7. It is gratifying that the young athletes of U-12 of the OKMK Football Club under the leadership of Ruslan Gamadeev achieved an excellent result in this competition. Our guys reached the playoffs with a 100% record.
In the 1/8 finals, the AMMC football players took the field against the team of the Tashkent Regional Sports School and won with a big score of 5:0. In the quarterfinal match, our athletes beat the Andijan “Buloqboshi SM” team with a score of 3:1, and in the semifinals the match against the Chirchik “Kimyogar” team ended with the same score.
In the final, our guys met with Asia Juvenile Football Club (Tashkent). In the decisive tense match for the main cup, held in the spirit of absolute struggle, Ruslan Gamadeev's team snatched victory from their rivals and became champions of the tournament. The match ended with a score of 6:4.