+998 71 619 23 33O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish va ularning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish bo‘yicha ilgari surgan 5 ta muhim tashabbusi doirasida “Olmaliq KMK” AJ tomonidan yosh ishchi-xodimlarimiz uchun o‘zgacha maydon yaratildi. Kombinatimizning 75 yilligi munosabati bilan iqtidorli yoshlar o‘rtasida “OKMK iste’dodi” ko‘rik-tanlovi o‘tkazilib, yoshlarning turli san’at yo‘nalishlaridagi qobiliyatlarini namoyon etishiga imkon yaratildi.
Tanlovning yakuniy final bosqichi kuni kecha yuqori saviyada tashkil etildi. Ishtirokchilar quyidagi yo‘nalishlarda o‘z mahoratlarini namoyon etdilar:
Har bir ishtirokchi sahnada o‘zining noyob iste’dodini ko‘rsatib, hay’at a’zolarini hayratda qoldirdi. Final yakunlariga ko‘ra, tanlov g‘oliblari quyidagicha aniqlandi:
1-o‘rin va “OKMK iste’dodi” nominatsiyasi – Bunyod Boyirov, Rux zavodi Elektrolit sexi katta ustasi.
2-o‘rin – Rajabboy Abdurazzaqov, "Metallurg" madaniyat saroyi rejissyori.
3-o‘rin – Ilhom Anarboyev, Rux zavodi kran mashinisti.
Tanlov gʻoliblari pul mukofotlari bilan taqdirlanishdi.
Bundan tashqari, barcha final ishtirokchilari turli nominatsiyalar, qimmatbaho sovg‘alar va tashakkurnomalar bilan rag`batlantirildi. Ushbu tanlov yoshlarning nafaqat professional, balki ijodiy qirralarini ham ochishga xizmat qilib, kombinatning 75 yilligi oldidan yuksak kayfiyat bag‘ishladi.

Определили победителей конкурса «Талант АГМК»
В рамках Пяти важных инициатив, выдвинутых Президентом Республики Узбекистан для поднятия морального духа молодежи и содержательной организации ее свободного времени в целях обеспечения реализации государственной программы «Год поддержки молодежи и бизнеса», а также в связи с 75-летием со дня образования АГМК был объявлен конкурс среди талантливой молодежи комбината.
27 ноября текущего года во Дворце культуры «Металлург» прошёл финальный этап этого конкурса. Участники продемонстрировали свои таланты в таких направлениях, как пение, актерское мастерство, хореография, игра на музыкальных инструментах, юмор.
По итогам финала конкурса, который был полон ярких моментов и незабываемых выступлений, места распределились следующим образом:
первое место и победа в номинации «Талант АГМК» – старший мастер электролитного цеха цинкового завода Бунёд Бойиров;
второе место – режиссёр Дворца культуры «Металлург» Ражаббой Абдураззаков;
третье место – машинист крана цинкового завода Илхом Анарбоев.
Победителей и участников конкурса наградили денежными призами, ценными подарками и благодарственными письмами.
Конкурс талантов АГМК, приуроченный к знаменательной дате, стал не только ярким праздником, но и уникальной возможностью раскрыть творческий потенциал и индивидуальные способности работников, наполняя атмосферу мероприятия вдохновением и единством. Каждое выступление стало ярким свидетельством того, насколько многообразны и талантливы наши люди, работающие бок о бок.