OKMK kasaba uyushmalari faollari rag‘batlantirildi
Kasaba uyushmalari... Mamlakatdagi eng ommaviy va a'zolari soni ko‘p bo‘lgan jamoat tashkilotlaridan sanaladi. 32,4 mingdan ortiq boshlang‘ich tashkilotlarga ega uyushma o‘z safida 5,1 milliondan ortiq ishchi va mehnatkashlarni birlashtirgan.
OKMKda ham faoliyatini samarali tashkil etib kelayotgan Kasaba uyushmalari kengashi mavjud. 11-noyabr - O‘zbekiston kasaba uyushmalari kuni munosabati bilan kengash faollari rag‘batlantirildi.
Kombinat kasaba uyushmalari kengashi xodimlarini qo‘llab-quvvatlash va rag‘batlantirish maqsadidagi bayram tadbiri “Metallurg” MSda bo‘lib o‘tdi.
Kombinat kasaba uyushmasida 8 ta yo‘nalish bo‘yicha doimiy komissiyalar faoliyati sarhisob qilingan uchrashuvda 43 nafar eng yaxshi komissiya raislari, 14 nafar kasaba uyushmalari faollari hamda 18 nafar eng yaxshi sex qo‘mitasi raislari taqdirlandi.
Shuningdek, bir gururh xodimlarga faxriy yorliqlar topshirildi.
Tadbirda "Metallurg" MS ijodiy jamoalari tayyorlagan kontsert dasturi barchaga manzur bo`ldi.
Bayramona dasturlar ketma-ketligidan hayriya tadbirlari ham o‘rin oldi. Kasaba uyushmasining sobiq mehnatkashlari, o‘z faoliyatida namuna ko‘rsata olgan nafaqadagi 55 nafar nuroniylarga oziq-ovqat jamlanmalari taqdim etildi.
Bir so‘z bilan aytganda Kombinat kasaba uyushmalari faollari yaxshi natijalarga to‘la faoliyatini ana shunday sarhisob qilib, o‘z kasb bayramlarini yuqori kayfiyatda nishonlashdi.

+998 71 619 23 33Профсоюзные комитеты – являются одной из самых многочисленных и влиятельных общественных организаций. Имея более 32,4 тысячи первичных организаций, профсоюзы объединяют в своих рядах более 5,1 миллиона работников.
Активно и плодотворно функционируют профессиональные союза и на Алмалыкском горно-металлургическом комбинате. В связи с празднованием Дня профессиональных союзов Узбекистана во Дворце культуры «Металлург» состоялось награждение активистов Совета профсоюза работников АГМК.
В ходе мероприятия, на которой были подведены итоги деятельности постоянных комиссий в профсоюзе АГМК по 8 направлениям, в торжественной обстановке почетными грамотами и ценными подарками были отмечены 18 лучших председателей цеховых профсоюзных комитетов подразделений АГМК, 14 самых активных деятеля профсоюзной жизни предприятий и 43 самых лучших председателя комиссий первичных профсоюзных ячеек.
Слова добрых пожеланий прозвучали от руководства совета профсоюза работников комбината и лучших коллективов дворца культуры «Металлург».
Не остались в стороне от всеобщего торжества и активисты профсоюзной жизни подразделений Алмалыкского горно-металлургического комбината, ныне находящиеся на заслуженном отдыхе. Накануне праздника 55 ветеранам профсоюзной деятельности были вручены приятные подарки.
Члены профсоюзных комитетов предприятий навестили своих бывших коллег и поблагодарили их за неоценимый вклад в дело защиты прав и интересов трудящихся Алмалыкского горно-металлургического комбината.