OKMK ko‘magida hududlardagi nosozliklar bartaraf etilmoqda
Ob-havoning keskin sovib ketishi tufayli mamlakatimizning turli hududlarida kommunal sohada nosozliklar yuzaga keldi. Ularni bartaraf etish yuzasidan joylarda tezkor chora-tadbirlar ko‘rilmoqda. Olmaliq kon-metallurgiya kombinati tomonidan ham hududlarda yuzaga kelgan nosozliklarni bartaraf etish uchun amaliy yordam ko‘rsatilmoqda.
Jumladan, Yangiyo‘l tumanining “Lazzat”, “Turkiston” hamda “Ramazon” mahallalarida 43 nafar kombinat ishchi-xodimlaridan iborat yordamchi guruh tiklash va ta'mirlash ishlarini olib borishayapti. Mazkur brigada tomonidan ichimlik suvi tizimida yuzaga kelgan nosozliklar bartaraf etilayapti.
16-yanvar kuni ushbu mahallalardagi ko‘p qavatli uylarning 20 ta xonadonidagi ichimlik suvi bilan bog‘liq muammolar hal etildi.
17-yanvar kuni esa 2 ta bog‘cha va 1 ta maktabning sovuq suv va issiqlik tizimi tiklandi. Bundan tashqari, 12 ta xonadondagi sovuq suv tizimlarida nosozlik ham bartaraf etildi.
Shuningdek, kombinat tomonidan 6 ta mahallada elektr ta'minotidagi uzilishni bartaraf etish maqsadida 1000/04-6 kVt kuchlanishli yangi transformator ham o‘rnatildi.

АГМК помогает в устранении коммунальных неполадок в регионе
Во многих регионах республики резкое похолодание вызвало аварийные ситуации в системах электро-, газо- и водоснабжения. В некоторых районах жители на время оказались без света, тепла и воды.
Сегодня специалисты Алмалыкского горно-металлургического комбината оказывают помощь коммунальным службам не только тех городов и районов, в которых действуют подразделения АГМК, но и соседним.
Так, с 16 января представители треста «Олмаликметаллургкурилиш» помогают ликвидировать последствия технологических аварий в системах энергоснабжения, водоснабжения и отопления в Янгиюльском районе.
Дело в том, что в дни сильных морозов из-за повышенной нагрузки вышел из строя трансформатор, что привело к остановке насосов, качающих воду. А потому первым делом специалисты АГМК установили один новый трансформатор 1000/04-6 кВт, обслуживающий 6 махаллей района.
Параллельно в многоэтажных домах трех махаллей: «Лаззат», «Туркестон» и «Рамазон» 5 электрогазосварщиков и 38 сантехников приводили в порядок трубы, в которых замерзла вода.
Кроме того, была проведена работа по наладке систем водоснабжения в школе №12 и дошкольных образовательных организациях №12 и13 района.
Работники комбината постарались, чтобы вода и тепло поскорее вернулось в квартиры и учреждения наших сограждан. А жители района поблагодарили специалистов АГМК за помощь в решении коммунальных проблем.