+998 71 619 23 33Joriy yilning 28-31 may kunlari Qoraqalpogʻiston Respublikasi Nukus shahrida sportning belbogʻli kurash turi boʻyicha 2008-2009 yillarda tugʻilgan oʻsmirlar oʻrtasida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti sovrini uchun Jahon va Osiyo chempionati oʻtkazildi.
Ushbu nufuzli musobaqada Oʻzbekiston terma jamoasi safida OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashining jismoniy tarbiya va sport boʻlimi belbogʻli kurash seksiyasi tarbiyalanuvchisi Sherzodbek Yelibaev ham qatnashib, samarali natija qayd etdi.
Sherzodbek 71 kg vazn toifasida gilamga tushib, barcha raqiblaridan ustun kelgan holda jahon chempioni boʻldi va mamlakatimiz terma jamoasi hisobiga oltin medalni yozdirib qoʻydi.
Sherzodbek koʻp yillar mobaynida murabbiy Bahodir Sheranov qoʻl ostida belbogʻli kurash bilan shugʻullanib keladi.

+998 71 619 23 33С 28 по 31 мая в городе Нукус (Республика Каракалпакстан) прошёл Чемпионат мира и Азии по поясной борьбе среди юношей 2008–2009 годов рождения. Турнир был организован за приз Президента Республики Узбекистан.
В составе сборной Узбекистана блестяще выступил воспитанник секции поясной борьбы при Совете профсоюза работников АГМК — Шерзодбек Елибаев. Он продемонстрировал отличную подготовку и уверенно провёл все поединки.
Выступая в весовой категории до 71 кг, Шерзодбек одолел всех соперников и завоевал золотую медаль, внеся ценный вклад в копилку сборной страны.
Шерзодбек занимается поясной борьбой уже много лет под руководством своего наставника Баҳодира Шеранова, благодаря чему и достиг таких высоких спортивных результатов.